אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל לא לבד: גם סמסונג חשודה בהאטת מכשירים ישנים צילום: apple

אפל לא לבד: גם סמסונג חשודה בהאטת מכשירים ישנים

הרשות להגבלים עסקיים באיטליה פתחה בחקירה נגד אפל, שהודתה בפגיעה יזומה בביצועי אייפונים ישנים; בנוסף, חוקרת גם את יריבתה הקוריאנית - על אף שלא הועלו נגדה האשמות בולטות בהאטת מכשירים

21.01.2018, 10:54 | עומר כביר
הרשות להגבלים עסקיים באיטליה פתחה בחקירה נגד אפל וסמסונג בחשד שהשתמשו בעדכוני תוכנה כדי להאט את פעילותם של סמארטפונים מתוצרתן, במטרה לשכנע לקוחות לקנות מכשירים חדשים יותר.

קראו עוד בכלכליסט

החקירה נגד אפל היא תוצאה של הודאת החברה, לפיה האטה פעילות מעבדים במכשירים עם סוללה חלשה, במטרה להאריך את פעילותה. ואולם, החקירה נגד סמסונג מפתיעה שכן עד עתה לא הועלו טענות משמעותיות בסוגיה זו נגד החברה.

אייפון לדורותיו, צילום: apple אייפון לדורותיו | צילום: apple אייפון לדורותיו, צילום: apple

לפי דיווח של רויטרס, בהודעה שהפיצה הרשות שתי החברות לא סיפרו ללקוחות שלעדכונים יכולה להיות השפעה שלילית על ביצועי המכשירים שלהם, והפרו 4 סעיפים שונים של תקנות הגנת הצרכן במדינה. אם יימצאו אשמות עלולת אפל וסמסונג לשלם פיצויים בסך מיליוני יורו. "אפל וסמסונג חשודות שהפעילו מדיניות מסחרית שניצלה את העדרם של רכיבים מסוימים כדי להאט את זמני הביצועים של המוצרים שלהם ולעודד לקוחות לקנות גרסאות חדשות", נכתב בהודעה שפורסמה.

שתי החברה לא הגיבו לפניית רויטרס בנושא.

בשבוע שעבר הודיע מנכ"ל אפל, טים קוק, שבעדכון קרוב ל-iOS תאפשר החברה לבטל את ההאטה המכוונת. בראיון ל-ABC הזכיר קוק עדכון תוכנה קרוב שתפיץ אפל, ושכפי שדווח בעבר יספק למשתמשים מידע מפורט יותר על מצב הסוללה שלהם. "ניתן לאנשים מידע על בריאות הסוללה שלהם, זה יהיה מאוד מאוד שקוף. זה משהו שלא נעשה בעבר", אמר.

קוק חשף גם שמי שלא יהיה מעוניין בהאטה יוכל לבטל פונקציה זו: "אם לא תרצו את זה, תוכלו לכבות את זה". הוא ציין, עם זאת, שאפל לא ממליצה על כך. "כשהפצנו את עדכון התוכנה אמרנו במה מדובר, אבל אני לא חושב שהרבה אנשים שמו לב ואולי היינו צריכים להיות ברורים יותר", הוסיף. "אנחנו מתנצלים עמוקות בפני כל מי שחושב שהיה לנו מניע אחר".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות