אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צ'לסי עשויה להיות מושעית משוק העברות השחקנים צילום: איי אף פי

צ'לסי עשויה להיות מושעית משוק העברות השחקנים

צ'לסי מואשמת בהפרת תקנות פיפ"א לאחר שהחתימה יותר מ-25 שחקנים זרים מתחת לגיל 18, המועדון האנגלי הראשון שמואשם בכך

21.01.2018, 13:00 | שירות כלכליסט
צ'לסי מואשמת בהפרת תקנות פיפ"א לאחר שהחתימה יותר מ-25 שחקנים זרים מתחת לגיל 18, המועדון האנגלי הראשון שמואשם בכך.

קראו עוד בכלכליסט

יחידת ה-TMS של פיפ"א סימנה 25 מקרים של שחקנים בהם צ יחידת ה-TMS של פיפ"א סימנה 25 מקרים של שחקנים בהם צ'לסי עברה על התקנות | צילום: גטי אימג'ס יחידת ה-TMS של פיפ"א סימנה 25 מקרים של שחקנים בהם צ

גם ברצלונה, ריאל ואתלטיקו מדריד נחקרו עקב הפרות לכאורה שקשורות להחתמת קטינים, ונענשו באיסור העברות בשני חלונות העברות, למרות שריאל בסוף נענשה באחד בלבד אחרי שעתרה לבית המשפט לבוררות בספורט.

חקירתה של צ'לסי מבוצעת ע"י יחידת התקנים של מערכת בקרת ההעברות של (TMS) של פיפ"א אשר החלה לפעול בעקבות החתמתו של ברטרנד טראורה, אשר הוחתם על חוזה מקצועי ע"י צ'לסי ב-1 בינואר 2014, יום פתיחת חלון ההעברות הראשון לאחר שמלאו לשחקן 18, אבל לפיפ"א הגיעו תמונות שלו משחק עבור המועדון נגד ארסנל במשחק ידידות, כבר ב-23 באוקטובר 2011. התמונות הובאו לידיעתה של פיפ"א רק בינואר 2016.

מועדונים לא מורשים להחתים שחקנים מתחת לגיל 18 ממדינות אחרות אלא אם הוריהם היגרו מסיבות שאינן קשורות לכדורגל, או שגם השחקן וגם המועדון נמצאים במרחק של פחות מ-50 ק"מ מגבול המדינה. לפי חוקת פיפ"א, יציאת הדופן היחידה היא במקרה של העברות בתוך האיחוד האירופי או במקרה בו השחקן נמצא בטווח הגילאים 16-18 – גם העברות בתחום הכלכלי האירופי.

יחידת ה-TMS של פיפ"א סימנה 25 מקרים של שחקנים בהם צ'לסי עברה על התקנות הללו, והיא העבירה את ממצאיה לועדת המשמעת של הארגון, אשר כבר ביקשה הבהרות מצ'לסי ומהתאחדות הכדורגל האנגלית. היא מצפה כעת שהאחרונה תעביר לה מידע על 25 השחקנים – וכנראה גם על אחרים – כמו פרטי הרישום שלהם והמשחקים בהם שיחקו. חקירת ועדת המשמעת היא שלב מוקדם בלבד וצפויה להתפתח במהירות החודשים הקרובים. לאחר שתשלים את החקירתה תעביר הועדה את הראיות לחבר מומחים עצמאי ששיך לועדה אשר יגיע לפסק דין.

דובר צ'לסי אמר בתגובה: "מועדון הכדורגל צ'לסי עומד בכל תקנות פיפ"א בנוגע לגיוס שחקנים."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות