אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח בפרו: מימן הודה כי גזר קופון בפרשת השוחד של הנשיא לשעבר צילום: אוראל כהן

דיווח בפרו: מימן הודה כי גזר קופון בפרשת השוחד של הנשיא לשעבר

אלחנדרו טולדו קיבל לכאורה שוחד של 6.3 מיליון דולר, שממנו הוא אמור היה לקחת לעצמו 5.4 מיליון דולר ולהפריש למימן את היתרה בתור עמלה. מימן הודה כי חשבונות הבנק שלו שימשו צינור להעברת הכספים. מימן מסר ל"כלכליסט" כי אינו מכיר את הפרסומים והטיל ספק במהימנותם.

21.01.2018, 15:43 | רן אברמסון
השבועון הפרואני הילדברנדט אן סוס טרסה (Hildebrandt en sus Trece) דיווח בסוף השבוע כי איש העסקים הישראלי יוסי מימן הודה כי חלק מהכספים שהעבירה לכאורה חברת הבנייה הברזילאית קמארגו קוריאה לנשיא פרו לשעבר אלחנדרו טולדו שימשו גם אותו. מימן חתם בקיץ האחרון על הסכם שיתוף פעולה עם צוות החקירה הפרואני, שחוקר הסתעפות של פרשת השחיתות המתגלגלת "שטיפת מכוניות" שנחשפה בברזיל במרץ 2014.

קראו עוד בכלכליסט

הפרקליטות הפרואנית כבר הודיעה בנובמבר כי היא חושדת שטולדו הבטיח למימן עמלה של 900 אלף דולר על תיווך שוחד שהוא קיבל מקמארגו, אך לא היו להם כל ראיות שמימן אכן קיבל את הכסף. טולדו קיבל לכאורה שוחד של 6.3 מיליון דולר, שממנו הוא אמור היה לקחת לעצמו 5.4 מיליון דולר ולהפריש למימן את היתרה בתור עמלה.

יוסי מימן , צילום: אוראל כהן יוסי מימן | צילום: אוראל כהן יוסי מימן , צילום: אוראל כהן

בסופו של דבר הועברו אל טולדו 3.9 מיליון דולר. הכסף הגיע לכאורה לטולדו דרך חשבונות בנק מחוץ לפרו שקשורים למימן ולאחותו מישל מימן ינקלביץ'. החשבונות ששימשו להעברת השוחד מקמארגו קוראה היו גם אלו ששימשו חברת בנייה ברזילאית נוספת, אודברכט, להעברת שוחד לטולדו. השוחד שקיבל לכאורה טולדו מאודברכט הוא זה שהביא לפתיחת החקירה בעניינו מלכתחילה.

לפי הצהרתו של מימן, כפי שדיווח השבועון, טולדו ביקש ממנו לקבל לחשבונות בנק שלו כספים מחשבונות בנייה ברזילאיות בזמן ארוחת צהריים משותפת בארמון הנשיאות בנובמבר 2004. שלושה חודשים לאחר מכן הניחו טולדו ונשיא ברזיל אז לולה דה סילבה את אבן הפינה לגשר מעל הנהר אקרה, שנבנה כחלק מהכביש המהיר שמחבר בין ברזיל לפרו. כאמור, מימן הודה כי חשבונות הבנק שלו לא רק שימשו צינור להעברת הכספים מחברות הבנייה הברזילאיות לנשיא לשעבר, אלא שהוא בעצמו העביר חלק מהכספים לשימוש חברות שבבעלותו, שלדבריו עמדו בסכנה של פשיטת רגל.

בשבוע שעבר הודיע צוות החקירה של השופט המילטון קסטרו כי הוא מצפה להשלים את גביית העדויות ממימן ומהעדים האחרים בפרשה, וכן להגיש כתב אישום נגד טולדו ורעייתו אליאן קארפ עד סוף הרבעון הנוכחי.

יוסי מימן מסר ל"כלכליסט" כי אינו מכיר את הפרסומים והטיל ספק במהימנותם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות