אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשורה לחייבים שיעמדו בהסדר עם ההוצל"פ: 25% הנחה על הריבית ל"חייב משלם" צילום: נמרוד גליקמן

בשורה לחייבים שיעמדו בהסדר עם ההוצל"פ: 25% הנחה על הריבית ל"חייב משלם"

הצעת החוק של איילת שקד שאושרה בוועדת השרים תחול גם בשטחי יו"ש; בנוסף לא יינקטו הליכים נגד החייבים

21.01.2018, 15:12 | משה גורלי

הצעת חוק של שרת המשפטים, איילת שקד, לפיה יינתנו תמריצים לחייבים שיעמדו בהסדר התשלומים בינם לבין הוצאה לפועל, עברה היום בוועדת השרים לחקיקה. לפי ההצעה, יחול החוק אוטומטית גם על חייבים, אזרחי ישראל, ביהודה ושומרון. מעתה, לפי נוהל שהפיץ היועץ המשפטי לממשלה, כל תזכיר חוק ממשלתי אמור לכלול התייחסות לגבי תחולתו ביו"ש. בהצעה זו מוצעת תחולה אוטומטית שמשמעותה היא שאזרחי ישראל משני צדי הקו הירוק ייהנו מההטבה.

קראו עוד בכלכליסט

ההצעה נועדה לאבחן בין אלו שעומדים בפריסת התשלומים עבור חובם ובין אלו שאינם מראים נכונות לשלם. כאשר החייב יוכר כ"חייב משלם", כהגדרת ההוצאה לפועל, יופחת שיעור ריבית הפיגורים שתיצבר על יתרת החוב בתיק ב-25% ולא יינקטו נגד החייב ההליכים המפורטים בחוק.

שרת המשפטים, איילת שקד: "מאז כניסתי לתפקיד, פעלתי רבות להקל ככל הניתן על חייבים, ולמקסם את הגבייה לנושים, כדוגמת מבצע 'חוב סוף' להסדרת חובות בתשלום מופחת. באמצעות התמריצים הללו, לחייבים רבים תהא המוטיבציה לעמוד בתנאי התשלום ובכך להקטין את חובם עד למחיקתו. באופן זה גם הנושים ייצאו נשכרים כאשר יקבלו את הכספים המגיעים להם".

איילת שקד, צילום: עמית שעל איילת שקד | צילום: עמית שעל איילת שקד, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
בתמימותי נפלתי קורבן לעו"ד על שיק של 130 ₪ רציתי ל
לפרוע אותו באותו מועד והעלה את הסכום פי כמה ל 800 ₪ אחרי שנתיים שלוש היינו בבית משפט והשופט קבע 600 ₪ באותו רגע אמרתי אני מוכנה לשלם את זה באתי לתת לו את הכסף מזומן לא רצה לקבל ממני. למה אין לו קבלות. באתי למשרד שלו הוא לא היה אבל הפקידה היתה. ולא רצה שהיא תקח ממני את הכסף. למה? הוא רוצה לגבות את זה. למוחורת הוא אומר לי שהסכום עלה ל1100 ₪ איך? עבר רק יומיים? אין מה לעשות. רק דבר אחד לא לדעתי. שהיה אפשר לשלם את זה בהוצל"פ וידעתי על זה רק לאחר שנים. עברו למעלה מ30 שנים בסך 13000 ₪. מה עושים?
שרון  |  20.02.20