אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישי דוידי נערך לכניסת אמזון: עסקת מיזוג לאוברסיז בתחום ההובלה צילום: צביקה טישלר

ישי דוידי נערך לכניסת אמזון: עסקת מיזוג לאוברסיז בתחום ההובלה

אוברסיז של קרן פימי תקים חברת הובלה משותפת עם קבוצת ליעד שבעלות האחים ליפשיץ, לקראת ההתרחבות הצפויה של שוק ההובלות לאחר כניסתה של אמזון לישראל. "המיזוג יחזק ואף יגדיל את כוח הקניה מול ספקים קיימים וחדשים בכלל התחומים"

21.01.2018, 15:41 | אורן פרוינד

חברת הלוגיסטיקה אוברסיז הנשלטת על ידי קרן פימי נערכת לכניסה של חברת אמזון לישראל: אוברסיז הודיעה היום (א') על עסקת מיזוג פעילות ההובלות שלה עם חברת ההובלות ליעד של האחים אמיר ואביעד ליפשיץ - הצדדים חתמו על עסקה להקמת חברה חדשה שתרכז את פעילות ההובלה של שתי החברות.  

קראו עוד בכלכליסט

ליעד שבבעלות קבוצת לינוע של משפחת ליפשיץ, מתמחה בעיקר בפעילות הובלה והפצה במשאיות של עד 15 טון. החברה מחזיקה ב-21 משאיות ופועלת בתחום הפצת מוצרי חשמל ואלקטרוניקה, מוצרים נלווים לתחום המזון, תרופות, משקאות, קוסמטיקה, הלבשה ועוד. אוברסיז קומרס מספקת שירותים לוגיסטיים בפיקוח המכס בשלושה תחומים עיקריים: מגזר המכולות המלאות, מגזר מכולות לריקון ומגזר השירותים הלוגיסטיים הכוללים.

החברה לא סיפקה נתונים לגבי שווי עסקת המיזוג אולם לפי ההערכות, החברה שתקום תרשום כנסות שנתיות של בין 20 ל-40 מיליון שקל ורווח נקי שנתי של בין 5 ל-15 מיליון שקל. החברה המשותפת תנוהל ע"י קובי שריקי, מנהל פעילות ההובלה באוברסיז כיום. יו"ר הדירקטוריון יהיה מוטי גליק, מנכ"ל אוברסיז קומרס, וכיו"ר ועדת התפעול ישמש אמיר ליפשיץ, מנכ"ל ליעד הנוכחי ומבעליה.

ברקע לצעד ההתרחבות של אוברסיז, הכניסה הצפויה של אמזון לישראל - אשר צפויה להרחיב את שוק רכישות המוצרים באמצעות האינטרנט ואת כמות ההובלות הנדרשות עבור לקוחות קצה. אמזון מנהלת מזה מספר חודשים מגעים לרכישת מרכז לוגיסטי גדול (מרלוג) על מנת להתחיל לפעול בישראל ולאחרונה דווח כי נציגים מטעמה ניהלו מו"מ לגבי המרלוג של חברת טבע - מגעים שטרם הבשילו לכדי עסקה.

על מנת להיערך לכניסה של אמזון מבעוד מועד, בכוונת אוברסיז וליעד להקים חברה שתחזיק בצי של 38 משאיות ו-23 נגררים. מהלך זה, לדברי החברות, "יחזק ואף יגדיל את כוח הקניה מול ספקים קיימים וחדשים בכלל התחומים". אם העסקה אכן תצא לפועל אוברסיז קומרס תהיה בעלת השליטה ותחזיק ב-50.01% מהמניות בפעילות הממוזגת אשר תקירא אוברסיז קומרס שינוע והפצה. 

ישי דוידי, שותף מנהל קרן פימי, צילום: אוראל כהן ישי דוידי, שותף מנהל קרן פימי | צילום: אוראל כהן ישי דוידי, שותף מנהל קרן פימי, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות