אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפליקציית הצ'ט שמתחילה לעבוד רק כשהטלפון שלך עומד למות צילום: שאטרסטוק

אפליקציית הצ'ט שמתחילה לעבוד רק כשהטלפון שלך עומד למות

הכירו את Die with Me, אפליקציית היכרויות שמאפשרת למשתמשים לתקשר ביניהם רק כשהסוללה במכשיריהם חלשה מ-5%. הרעיון מאחוריה יצירתי, אך מסוכן; היא מגלה לסוטים ופושעים שהסלולרי שלכם גווע ולא תוכלו להתקשר לעזרה

21.01.2018, 19:06 | רפאל קאהאן

אפליקציית היכרויות חדשה בשם Die with Me מאפשרת לזרים מוחלטים לנהל שיחות צ'ט - אך רק בתנאי שהסוללה שלהם עומדת על 5% או פחות. האפליקציה הזו אמיתית לגמרי, והיא זמינה להורדה לאנדרואיד ול-iOS.

קראו עוד בכלכליסט

הרעיון הוא לאפשר לאנשים לתקשר רק עם אחרים רק כשהסוללות עומדות להיגמר, או כפי שאומר דריס דפורטר, המפתח הראשי שלה, "לעשות משהו חיובי עם סוללה כמעט ריקה". הרעיון היה שאנשים שמכשירם עומד להתפגר יעשו מאמצים גדולים יותר כדי להיפגש פנים אל פנים אם אכן עוררו את הסקרנות אחד של השני.

עם זאת מדובר ברעיון מטופש מעט, כי מה קורה אם אני פוגש את אהבת חיי בדיוק כשהסוללה שלי על 1% ואני לא מצליח למצוא דרך תקשורת אחרת כדי לתאם פגישה? הרי עדיין צריך להתקשר כדי להיפגש וכבר אין ממש טלפונים ציבוריים בנמצא בימינו. העיצוב של האפליקציה מינימליסטי ביותר; אתם רק נדרשים לכינוי ואין שום דרך לשלוח דבר מעבר להודעות טקסט. אלה אגב יופיעו עם ציון אחוז הסוללה הנותר לצדן. זאת ועוד, תשכחו מתמונות וסרטונים. כאן זה רק להטוטי מילים ותו לא.

בניגוד לטינדר ודומותיה, לא תוכלו לדעת איך נראה בן השיח שלכם. אין אפשרות להעלות אפילו תמונת פרופיל. הרעיון בבסיס האפליקציה אכן חיובי ומעודד חזרה לשיטות מלפני עידן הסמארטפונים.

העובדה שאין כאן שום מעטפת סינון כמו באפליקציות היכרות עלולה למשוך דווקא אנשים בעלי כוונות זדון כגון סוטים, פדופילים ואנסים למיניהם. חישבו על כך: השימוש באפליקציה בעצם מודיע לחלאות מהסוג הזה שהמכשיר עומד למות ושאין לכם שום דרך להזעיק עזרה בטלפון.

ההמלצה שלנו היא שאם כבר אתם עושים בה שימוש (ושמצאתם מישהו) היפגשו רק במקום ציבורי והומה אדם או לפחות באזור בו אתם יודעים שניתן יהיה להזעיק מישהו - על כל צרה שלא תבוא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות