אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שינויים תקציביים ראשונים ל-2018: למטרות שחשובות לסמוטריץ', גפני ורגב צילום: תומריקו, עומר מסינגר, טל שחר

שינויים תקציביים ראשונים ל-2018: למטרות שחשובות לסמוטריץ', גפני ורגב

פחות מחודש מתחילת השנה - ועדת הכספים תדון השבוע בשלוש בקשות: העברת 25 מיליון שקל לחינוך העצמאי של אגודת ישראל, 5 מיליון שקל למד"א ביהודה ושומרון - תקציב שקידם האיחוד הלאומי - ו-100 מיליון שקל לחגיגות ה-70 שמקדמת שרת התרבות מירי רגב

21.01.2018, 21:10 | שחר אילן

פחות מחודש לאחר תחילת השנה, תדון מחרתיים (ג') ועדת הכספים בשלוש בקשות לשינויים תקציביים, שלושתן קשורות לגורמים פוליטיים רבי עוצמה בקואליציה. 25 מיליון שקל יועברו לחינוך העצמאי של אגודת ישראל, 5 מיליון יועברו למד"א ביהודה ושומרון, תקציב שקידם האיחוד הלאומי, ומאה מיליון יועברו לחגיגות ה-70 שמקדמת שרת התרבות מירי רגב. ההגעה של בקשות לשינויים תקציביים מוקדם כל כך בתחילת השנה ממחישה את אחת הבעיות של תקציב דו-שנתי שיש צורך לעדכן אותו בעצם מהרגע שהוא נכנס לתוקף.

קראו עוד בכלכליסט

הפנייה הראשונה של השנה היא העברה של 5.5 מיליון להפעלת תחנות הזנקה של אמבולנסים ביהודה ושומרון, כאשר 80% מהכסף יעבור לתחנות הזנקה של מד"א ו-20% לתחינות בישובים שבהם מד"א אינה פועלת. במשך כשנה עיכב יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני מיהדות התורה את ההעברה הזאת בשל טענות לקיפוח בתקציבים ובמידע של ארגון איחוד ההצלה החרדי, המתחרה במד"א.

בשבועות האחרונים מנע בתגובה ח"כ בצלאל סמוטריץ' הצבעות בוועדת הכספים בטענה שגפני מעכב תקציב מציל חיים. זאת, באמצעות איומים שיצביע נגד הקואליציה ובכך ימנע ממנה רוב. סמוטריץ' הפסיק את העיכובים לאחר שסוכם על העברת הכסף.

מימין: בצלאל סמוטריץ מימין: בצלאל סמוטריץ', משה גפני ומירי רגב | צילום: תומריקו, עומר מסינגר, טל שחר מימין: בצלאל סמוטריץ

בדברי ההסבר להעברה נאמר ש"מגן דוד אדום מפעיל מערך של שירותי אמבולנסים וניידות לטיפול נמרץ בישובים רבים באזור יהודה ושומרון. בחלק מהיישובים השירות ניתן על ידי הרשות המקומית באמצעות אמבולנסים של מד״א (במתכונת 'אמבולנס יישובי'), כאשר האמבולנס הינו של מד"א וכוח האדם של הרשות המקומית".

הפנייה השנייה בסך 25 מיליון שקל מיועדת למטרת חידוש מבנים של רשת החינוך העצמאי שהיא רשת החינוך של מפלגת יהדות התורה. זהו הסכום הראשון מההקצבות הפוליטיות של 2018 שמגיע לאישור ועדת הכספים. בבקשה להעברה מצוין שהדבר נעשה לאחר השלמת הבדיקה המשפטית.

פנייה שלישית מיעודת להעביר 100 מיליון שקל לתקציב משרד המדע והספורט עבור תקצוב אירועי שנת ה-70 למדינת ישראל. זאת, לאחר שרגב דרשה בקיץ שעבר 200 מיליון שקל, שר האוצר משה כחלון התנגד וסוכם על העברה של 100 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
הסטה והסתה
בשורות האחרונות נזכר שחר אילן "האובייקטיבי" הנודע, להזכיר למה מבוקש רוב הסכום "פנייה שלישית מיעודת להעביר 100 מיליון שקל לתקציב משרד המדע והספורט עבור תקצוב אירועי שנת ה-70 למדינת ישראל" האם תקציב תרבות לחגיגות ה70 זה שוד הקופה? מדוע סכום של 5 מליון ו25 מליון מככב בראש והסכום הגדול נשאר לאיזכור קטן בסוף? אין כאן אלא נסיון להסיט את דעתינו ולהסית את חלקי העם זה בזה והוא חמור מאוד.
יצחק  |  22.01.18
לכל התגובות