אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכה לחברות ההימורים בבריטניה: הממשלה תגביל את סכום ההימור במכונות צילום: Getty

מכה לחברות ההימורים בבריטניה: הממשלה תגביל את סכום ההימור במכונות

סכום ההימור המקסימלי במכונות יפחת מ-100 ליש"ט ב-20 שניות לסכום שבין 2 ליש"ט ל-50 ליש"ט; מקורבים לשר התרבות: "גישתו כלפי המכונות היא שלילית כיוון שהם באים על חשבון הימורים שקולים ובוגרים כמו הימורי סוסים"

22.01.2018, 12:48 | שירות כלכליסט

גובה ההימור המקסימלי במכונות הימורים בבריטניה עתיד לרדת ל-2 ליש"ט בכל 20 שניות, בניסיון למזער את הסיכון שטרמינלי ההימורים מהווים עבור אנשים בעלי בעיית הימורים.

קראו עוד בכלכליסט

הממשלה הודיעה באוקטובר שבכוונתה להפחית את ההימור המקסימלי במכונות מ-100 ליש"ט ב-20 שניות לסכום שבין 2 ליש"ט ל-50 ליש"ט, הסכום הסופי ייקבע לאחר התייעצות שתיערך ביום שלישי הקרוב.

מכונת הימורים, צילום: Katrina Bookman מכונת הימורים | צילום: Katrina Bookman מכונת הימורים, צילום: Katrina Bookman

טרמינלי הימורים בסיכוי קבוע (FOTB), אשר מאפשרים למהמרים להמר על תוצאותיהם של משחקים שונים, הם מקור הכנסה חשוב עבור חברות ההימורים. מפעילת ההימורים הגדולה בבריטניה Ladbrokes Coral הרוויחה כ-800 מיליארד ליש"ט ממכונות הימורים ב-2016 בלבד.

הטרמינלים כונו על ידי מבקריהם "הקראק-קוקאין של הימורי הרחוב", כיוון שהם מאפשרים למהמרים להמר על 300 ליש"ט לדקה במשחקים מהירים כמו רולטה. דוח של נציבות ההימורים, הרגולטור של התעשייה, שפורסם בשנה שעברה ציין ש-43% מהמשתמשים נחשבו כבעלי בעיית הימורים או כמועדים לפתח בעיה כזאת.

עם זאת, סוכני ההימורים טוענים שהם יאלצו לסגור את מכונות ההימורים שלהם ברחובות הראשיים אם יאבדו את ההכנסה מהטרמינלים. חברת וויליאם היל אמרה באוקטובר שהיא מודאגת מכך שחיתוך "רציני" בסכום המקסימלי הופיע כאפשרות באותו דוח. לפי הסאנדיי טיימס, התגובות לדוח שכנעו את הממשלה להפחית את סכום ההימור המקסימלי ל-2 ליש"ט.

"השר מת'יו האנקוק (שר התרבות והמדיה) רוצה שהסכום החדש יהיה בתחתית הטווח", כך אמרו מקורבים לשר. "גישתו כלפי הטרמינלים היא שלילית ביותר כיוון שהם באים על חשבון הימורים שקולים ובוגרים, כמו הימורי סוסים".

דוברת מטעם משרד התרבות, המדיה והספורט אמרה שהממשלה "נועדת כעת לגבי הקיצוץ הסופי, ותגיע להחלטה בבוא העת לאחר שכל הנתונים יילקחו בחשבון".

הדוברת הוסיפה ואמרה: "מטרת הקיצוץ בסכומי ההימור במכונות ה-FOBT היא לוודא המשך בטוח ובר-קיימא של התעשייה הזו, תוך הגנה על משתמשים פוטנציאליים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות