אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן המטבע מעריכה שקצב הצמיחה העולמי יהיה הגבוה מזה 7 שנים; הסיבה: רפורמת המס של טראמפ צילום: איי פי

קרן המטבע מעריכה שקצב הצמיחה העולמי יהיה הגבוה מזה 7 שנים; הסיבה: רפורמת המס של טראמפ

הקרן העלתה את תחזיתה לצמיחה עולמית ל-3.9% לשנה הנוכחית ולשנה הבאה – עלייה של 0.2% לשתי השנים, בהשוואה לתחזיתה מאוקטובר; קצב זה יהיה המהיר ביותר מאז 2011, אז היה העולם בשיא תנופת התאוששות מהמשבר הכלכלי

22.01.2018, 17:21 | שירות כלכליסט

קצב הצמיחה הגלובלית יואץ לקצב המהיר ביותר מזה שבע שנים, נוכח קיצוצי המס בארה"ב המדרבנים עסקים להשקיע. כך על פי התחזית הכלכלית העולמית שפירסמה היום (ב') קרן המטבע הבינלאומית.

קראו עוד בכלכליסט

הקרן העלתה את תחזיתה לצמיחה עולמית ל-3.9% לשנה הנוכחית ולשנה הבאה – עלייה של 0.2% לשתי השנים, בהשוואה לתחזיתה מאוקטובר. קצב זה יהיה המהיר ביותר מאז 2011, אז היה העולם בשיא תנופת התאוששות מהמשבר הכלכלי.

דונלד טראמפ, צילום: רויטרס דונלד טראמפ | צילום: רויטרס דונלד טראמפ, צילום: רויטרס

כמחצית מהעלייה בתחזית נובעת מקיצוצי המס שהעבירה הממשלה הרפובליקנית בדצמבר ושהוחלו השנה. הקיצוצים בשיעורי מס החברות יעניקו לכלכלה הגדולה בעולם זריקת מרץ ויקפיצו את הצמיחה בארה"ב ל-2.7% לשנה הנוכחית - גבוהה ב-0.4 נקודות ממה שצפתה הקרן באוקטובר. על פי תחזית הקרן, התחזית לצמיחה באמריקה היא הגבוהה מבין הכלכלות המתקדמות.

עם זאת, בתפנית חסרת מזל עבור הנשיא דונלד טראמפ – המתעב את הגירעון המסחרי של ארה"ב המסתכם ב-505 מיליארד דולר – הפער בחשבון השוטף של המדינה צפוי לגדול. זאת בשל הגידול בביקוש, שיצמיח את הייבוא.

קרן המטבע הבינלאומית חזתה כי תוכנית המס תצמצם את הצמיחה של ארה"ב אחרי שנת 2022, והרווחים שיהיו בשנים שלפניה, כתוצאה מהתוכנית, יתקזזו. זאת בעוד תוקפם של כמה מהקיצוצים יפוג וארה"ב תנסה לבלום את הגירעון התקציבי שלה.

קרן המטבע הבינלאומית מזהירה כי תיקון לשוק הפיננסי עלול "להרוס את המסיבה". עלייה באינפלציה עלולה להביא להעלאת ריבית העוגן של הפד מוקדם מהצפוי, להביא להידוק בתנאים הפיננסיים ברחבי העולם, ולהטיל על כלכלות עומסי חוב כבדים. כך על פי הקרן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות