אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
על מדפי שופרסל: לחם, חלב ונופש בטורקיה צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

על מדפי שופרסל: לחם, חלב ונופש בטורקיה

שופרסל תחל למכור לחברי המועדון שלה חבילות תיירות של חברת גוליבר, ותגזור עמלה מכל עסקה. הרשת מחכה לאישור סופי גם לפעילות בתחום הביטוח

23.01.2018, 06:42 | נורית קדוש

רשת המזון הגדולה בישראל עם הפנים לחו"ל. ל"כלכליסט" נודע כי שופרסל צפויה לחתום השבוע על הסכם שיתוף פעולה עם חברת התיירות גוליבר, שבאמצעותו תרחיב פעילותה גם לתחום התיירות. במסגרת ההסכם תציע שופרסל חופשות בחו"ל במחירים מופחתים לחברי המועדון שלה באמצעות גוליבר. העסקה אמורה להניב לשופרסל עמלה מכל עסקה ולהעצים את פעילות גוליבר עם חשיפתה לכ־1.8 מיליון בתי אב החברים במועדון הלקוחות של שופרסל.

בראיון ל"כלכליסט" לפני ארבעה חודשים הודיע מנכ"ל שופרסל איציק אברכהן על כוונתו להרחיב את פעילות חברת הפיננסים של שופרסל לתחום התיירות. "תחת מטריית הפיננסים יש לנו תוכנית להקים פעילות תיירות. אנחנו בשלבים אחרונים של היערכות ונשאר לסיים את הפרק המסחרי. שופרסל תהיה סוכנות תיירות אינטרנטית, וברצפת המכירה של שופרסל הלקוחות יקבלו הצעה איכותית משת"פ בינינו לחברה מצטיינת בשירותי תיירות".

קראו עוד בכלכליסט

מנכ”ל שופרסל איציק אברכהן. 180 שקל חינם לקניות לחותמים על כרטיס אשראי, צילום: עמית שעל מנכ”ל שופרסל איציק אברכהן. 180 שקל חינם לקניות לחותמים על כרטיס אשראי | צילום: עמית שעל מנכ”ל שופרסל איציק אברכהן. 180 שקל חינם לקניות לחותמים על כרטיס אשראי, צילום: עמית שעל

חברת גוליבר הוקמה ב־2001 על ידי ערד מרום, אורי אלון ודן אביעזר כמיזם לשיווק תיירותי באינטרנט. לפני שנתיים מכרה החברה 49.95% לחברת התיירות איסתא בתמורה ל־18 מיליון שקל. השתיים הקימו את חברת גוליבר ישיר שבה מחזיקה גוליבר ב־50.05% ואיסתא ב־49.95%. במסגרת ההסכם נקבע כי בעוד שנה וחצי תצטרך איסתא להודיע לקבוצת גוליבר על עמדתה ביחס להמשך שיתוף הפעולה ביניהן.

הכניסה של שופרסל לתחום התיירות יוצאת לדרך בעת שבה חברת הפיננסים של רשת המזון והפארם מתמודדת עם שינויים בתחום האשראי. בספטמבר הודיעה שופרסל על סיום שותפות בת עשר שנים עם לאומי קארד וחברה לחברת כאל, שעמה השיקה בשבוע שעבר כרטיס אשראי חדש. בימים האחרונים נפרסו דיילי מכירות של שופרסל בסניפים, במטרה להחתים את לקוחות הרשת על הצטרפות לכרטיס האשראי החדש. כמתנת הצטרפות מציעה הרשת עגלת קניות של עד 180 שקל חינם. המתנה ניתנת למימוש מיידי בשופרסל אונליין. אפשרות נוספת היא הלוואה של 5,000 שקל ללא ריבית, שאותה יחזיר הלקוח ב־12 תשלומים חודשיים שווים. המצטרפים לכרטיס האשראי של שופרסל וכאל יהיו זכאי לפטור מתשלום עמלת דמי כרטיס למשך שנה ממועד הנפקת הכרטיס. לאחר מועד זה תיגבה עמלת דמי כרטיס אשראי של 11 שקל בחודש.

בטרם סיום השותפות עם לאומי קארד העריך אברכהן כי כל הסכם חדש שאליו תגיע הרשת עם חברת אשראי, יכפיל את שווי חברת שופרסל פיננסים. "כל אחד מההסכמים שנגיע אליהם ישפר מאוד את מצבה של החברה בכל הנוגע למחירי הסליקה ותנאי ההלוואות ללקוחות. זה יכפיל את שווי חברת שופרסל פיננסים שעומד היום על כ־450 מיליון שקל וישפר את הרווח הנקי בשיעור דו־ספרתי".

בימים אלה פועל אברכהן להשגת האישורים הנדרשים להרחבת פעילות הפיננסים גם לתחום הביטוח בשותפות עם AIG. בכוונת שופרסל להתחיל להעניק הלוואות לא רק למחזיקי אשראי של הרשת אלא לכלל הציבור ולהתחיל לפעול כסוכנות ביטוח. החברה קיבלה אישור עקרוני, אך עדיין לא סופי, של הממונה על הביטוח. ההערכות הן כי הפעילות עם AIG תחל בתחילת 2019.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
לא קונה שופרסל ואסביר
חלק מהמוצרים של המותג מיוצרים בטורקיה , זוכרים את סיפור לוחמי השייטת , זוכרים את החרם של ארודאן ? שלא נזכיר את מעשי הרודן הזה, שופרסל מתנהלת ב "חוכמה שיווקית" , את ההשלכות מהחוכמה הזאת נראה בעתיד, אני לא קונה שופרסל נקודה , אין לי יכולת כספית לממן להם את מרלוג הענק שבנו, ואת האופציות שלקחו הבכירים בסכומי עתק,
אזרח נאמן  |  24.01.18
לכל התגובות