אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השבתת הממשל האמריקאי מסתיימת: הסנאט הגיע להסכמה על התקציב צילום: בלומברג

השבתת הממשל האמריקאי מסתיימת: הסנאט הגיע להסכמה על התקציב

בעקבות הסכמה שאליה הגיעו הרפובליקאים עם מנהיג המיעוט הדמוקרטי בסנאט השבתת הממשל הפדראלי בדרך לסיום; בעקבות הסיכום המתגבש, המדדים המובילים בניו יורק מזנקים: S&P 500 עולה ב-1%

22.01.2018, 20:00 | שירות כלכליסט
המכה של טראמפ מי נפגע ומי לא: כך נראית סגירת הממשל האמריקאי בחצות שעון ארה"ב נכנסה לתוקף השבתה חלקית של הממשל האמריקאי לאחר שלא הושג רוב להצעת התקציב בסנאט. אילו רשויות ושירותים מושבתים, אילו ממשיכים לפעול, איך זה משפיע על העובדים ומדוע ההשבתה הנוכחית - ה-18 במספר בהיסטוריה של ארה"ב - היא תקדימית? שירות כלכליסט, 2 תגובותלכתבה המלאה

השבתת הממשל האמריקאי, שנכנסה היום ליומה השלישי, עומדת בפני סיום - כך מדווחים כלי התקשורת בארה"ב. על פי הדיווחים, חברי הסנאט על סף חתימת הסכם שיוביל לסוף המחלוקת סביב אישורו של תקציב ביניים.

בעקבות הסיכום המתגבש, המדדים המובילים בניו יורק מזנקים. S&P 500 עולה ב-1%, ודאו ג'ונס שנסחר בירידות עבר לעליות של 0.3%.

נאסד"ק S&P 500 דאו ג'ונס

כזכור, ביום שישי האחרון לא הצליחו הרפבוליקאים להשיג רוב בסנאט לאישור התקציב הזמני שאושר בקונגרס יום קודם לכן. כתוצאה מכך, נכנס ממשל טראמפ - שנה לאחר תחילת פעולתו - להשבתה. המשמעות של המהלך היתה הפסקת פעילותן של חלק מהסוכנויות הפדראליות.

השבתת הממשל בוושינגטון, צילום: אי פי איי השבתת הממשל בוושינגטון | צילום: אי פי איי השבתת הממשל בוושינגטון, צילום: אי פי איי

מנהיג המיעוט הדמוקרטי בסנאט צ'אק שומר אישר הערב כי הוא ומנהיג הרוב בסנאט מיץ' מקונל השיגו הסכם להעברת תקציב זמני, מה שיאפשר להפסיק את השבתת הממשל.

שומר הסכים לשקול את ההתחייבות שמסר לו מקונל, במסגרתה יאשרו הדמוקרטים את התקציב הזמני לחודש ימים, ובתמורה תובא סוגיית "החולמים" להצבעה בסנאט גם היא בעוד חודש. הדמוקרטים דרשו את המשך התוכנית שמגנה על מהגרים חסרי אשרות שנכנסו לארה"ב בילדותם.

"נתמוך היום בהפסקת ההשבתה ובחזרת הממשל לעבודה תקינה", אמר שומר זמן קצר לפני ההצבעה על אישור החוק שיאפשר את המשך הפעלת הממשל. "אנחנו מצפים שחוק דו-מפלגתי על תוכנית DACA (התוכנית להגנת "החולמים") יישקל ויובא להצבעה".

על פי הערכות, כתוצאה מכך יושג רוב מספק בסנאט שיביא להפסקת השבתת הממשל. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות