אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אסתר פלד היא הזוכה בפרס ספיר לספרות לשנת 2017

אסתר פלד היא הזוכה בפרס ספיר לספרות לשנת 2017

פלד זכתה בפרס בסך 150 אלף שקל על ספרה "פתח גדול מלמטה" בהוצאת בבל. ספרה יתורגם לערבית ולשפה זרה נוספת על פי בחירתה

22.01.2018, 21:17 | מאיה נחום שחל

אסתר פלד היא הזוכה בפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס 2017 על ספרה "פתח גדול מלמטה" בהוצאת בבל.

פלד זוכה בפרס כספי בסך 150 אלף שקל וספרה יתורגם לערבית ולשפה זרה נוספת על פי בחירתה. בנוסף, ירכוש מפעל הפיס מהדורה בת 500 ספרים מספרי ה"רשימה הקצרה" ומהספר הזוכה בקטגורית הביכורים ויעניק אותם לספריות ציבוריות ברחבי הארץ.

עטיפת הספר "פתח גדול מלמטה" שזכה בפרס ספיר עטיפת הספר "פתח גדול מלמטה" שזכה בפרס ספיר עטיפת הספר "פתח גדול מלמטה" שזכה בפרס ספיר

המתמודדים הסופיים על פרס ספיר על הבמה, צילום: שוקה כהן המתמודדים הסופיים על פרס ספיר על הבמה | צילום: שוקה כהן המתמודדים הסופיים על פרס ספיר על הבמה, צילום: שוקה כהן

חבר השופטים בפרס ספיר, בראשותה של פרופ' ארנה בן נפתלי, בחר את "הרשימה הקצרה" הכוללת חמישה ספרים שכל אחד מהם יזכה בפרס בגובה 40 אלף שקל. הרשימה הקצרה כוללת את "קום קרא" מאת שמעון אדף בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר; "כי גי" מאת סמי ברדוגו בהוצאת הקיבוץ המאוחד; "ארבעה אבות" מאת אמיר זיו בהוצאת עם עובד; "שטוקהולם" מאת נעה ידלין בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר.

פרס ספיר לספרות נוסד במטרה לעודד את הספרות העברית ואת תרבות הקריאה, ומחולק זו השנה ה-17 לכותר הטוב ביותר של השנה על פי בחירת חבר השופטים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות