אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

נפתלי בנט: "לפעמים השלטון גם יכול להתחלף, לי יש אחריות ממלכתית"

שר החינוך אמר בכנס מדדים של "כלכליסט" בשיתוף קסם קרנות ו-ETF מבית אקסלנס, כי המתכון להצלחה הוא לסמן את אנשי המפתח ולקנות את ליבם. ואם לא אז להחליף אותם

23.01.2018, 12:38 | דרור רייך

"כולם חרדים בחברה הישראלית – החרדים חושבים שדוחפים אותם לאקדמיה, החילונים חושבים שרוצים להחזיר בתשובה את ילדיהם – הדתיים חרדים מהשינויים בצבא – הימנים חרדים שהשמאל שולט בתקשורת ובבתי המשפט והשמאל חרד שהימין משתלט. כנראה יש גרעין של אמת בכל אחת מהטענות – ויש תחושה אמיתית של חרדה", כך אמר היום (ג') שר החינוך נפתלי בנט בכנס מדדים של "כלכליסט" בשיתוף קסם קרנות ו-ETF מבית אקסלנס. 

"לפלג זה קל, לאחות מחדש זה קשה", המשיך בנט. "יש מחלוקות מהותיות בחברה הישראלית, יש כאלה שחושבים שתפיסותיי יביאו לקץ המדינה. בשמאל חושבים שבלי מדינה פלסטינית זה סוף המדינה, בימין חושבים שמדינה פלסטינית זה סוף המדינה. יש כאלה שמתבלבלים בין משילות של הימין ונקמה בשמאל.

"הוויכוחים יהיו בתוך המשפחה כל עוד אנחנו נשארים משפחה. צריך לפתוח בשיח יותר מקשיב ומבין, לא לעמעמם את הוויכוחים, אבל לנסות להבין את הצד השני.

אני זוכר איך הרגשתי בתקופת אוסלו שאמרו 'אלה פרופלורים' עושים רווח. אני זוכר בהתנתקות אמרו שזה נועד ללמד את המתנחלים לקח. יש הבדל בין אצבע בעין למדיניות – ולפעמים השלטון גם יכול להתחלף, לי יש אחריות ממלכתית", אמר בנט.

שר החינוך נפתלי בנט בכנס, צילום: אוראל כהן שר החינוך נפתלי בנט בכנס | צילום: אוראל כהן שר החינוך נפתלי בנט בכנס, צילום: אוראל כהן

שר החינוך אמר כי יפרסם בימים הקרובים "מדדים של משרד החינוך בכל תחום ותחום, צריך להיות מדד בכל, גם ערכים רכים צריכים להיות מדדים כמו אווירה בבית ספר".

"אני רוצה לתאר איך חוללנו את המהפכה במתמטיקה – והנה מתכון בעל 6 הנקודות למהפך. במשך עשור דעכנו במספרי בוגרי המתמטיקה ב-5 יחידות, בעוד אוכלוסיית ישראל צמחה. ולא שלא עשו כלום, השקיעו כספים, שעות של לימודים וכלום לא הצליח. כל הקטר של הייטק נסמך על היסודות של המתמטיקה, והקריסה התרחשה בעיקר בפריפריה.

"אז זה המתכון, לייצר אווירת דחיפות – למה עכשיו? זה בעיקר פרסום, דימוי שעשינו של טיטניק בדרך לאסון, ואז אתה הופך להיות איש מכירות. הדבר השני, לסמן את אנשי המפתח להצלחה, ולקנות את ליבם. ואם לא אז תחליף אותם.

"הדבר השלישי, הגדרת יעד כמות ופרסום גלוי שלו. תוך 4 שנים נכפיל את מספר מסיימי ה-5 יחידות. יעד מדיד ומסגרת זמן. הדבר הרביעי, לרדת לפרטים הקטנים, כמו רס"ר, ואז כולם יבינו שאתה רציני. נקודה חמישית, יצירת שיתופי פעולה רב גונית, כמו שילוב של חברות הייטק שיבואו לבתי ספר. והנקודה השישית והאחרונה - בחודשים הראשונים של השינוי תביאו הצלחות מידיות, אפילו קטנות. עכשיו אחרי 3 שנים, אנחנו מקדימים את היעד בשנה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
מילים יפות, בנט. עד שנזכרים שהחרמת, וניסית לבטל, כנס של האגודה לזכויות האזרח
אתה צודק בהחלט באבחנות ובטענות שלך, אבל המעשים שלך מנוגדים לחלוטין להצהרותיך. נתעלם לרגע מתמיכתך בשורה ארוכה של מהלכים נגד השמאל, הערבים, בתי המשפט, התקשורת, וכו', ונתרץ אותה במשמעת קואליציונית. נתעלם גם מהעובדה שלפי ה"פתרון" המדיני שלך, מיליוני פלסטינים יהיו נטולי אזרחות ונטולי זכויות לצמיתות. אבל ניזכר בניסיונך לסתום את הפה אפילו לאגודה לזכויות האזרח; בניסיונך לאפשר לכל רוב קואליציוני לפגוע בזכויות אדם; בניסיונות של שותפתך שקד לערער את עצמאות מערכת המשפט ולהכפיפה למערכת הפוליטית, במיוחד באמצעות פוליטיזציה של מינוי השופטים ותקיפת כל פסק דין שאינו לרוחה; בניסיונך, במסווה של "קוד אתי", למנוע מחברי הסגל האקדמי באוניברסיטאות לעסוק בנושאים שנויים במחלוקת; ועוד מעשים רבים נגד יסודות הדמוקרטיה, שאתה ושקד מבצעים במשרדיכם מיוזמתכם. אתם חוצים שוב ושוב את הגבול בין קידום עמדות מפלגתכם לבין פגיעה בעקרונות דמוקרטיים בסיסיים. אינכם היחידים, כמובן, אבל אתם חלק מהסיאוב הכללי בקואליציה, וממחנה פוליטי שחושב שהוא כל-יכול ושזכותו הטבעית והמולדת לשלוט במדינה ללא מצרים, כהגדרתו הנכוחה של ח"כ בני בגין.
א  |  23.01.18