אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קימברלי קלארק תפטר 5,000 עובדים - 13% מכוח האדם שלה צילום: בלומברג

קימברלי קלארק תפטר 5,000 עובדים - 13% מכוח האדם שלה

החברה מגיבה לדשדוש מתמשך במכירות, כולל ירידה בביקושים למוצרי תינוקות; הצעד צפוי לחסוך 2 מיליארד דולר עד ל-2021 - 10 מתוך 91 אתרי החברה בעולם ייסגרו

23.01.2018, 15:54 | שירות כלכליסט

חברת קימברלי-קלארק (Kimberly-Clark) הודיעה כי תקצץ לפחות 5,000 משרות, כ-13% מכוח האדם הגלובלי שלה, לנוכח תקופה ארוכה של דשדוש במכירות. 

קראו עוד בכלכליסט

חברת מוצרי הצריכה האמריקאית, יצרנית חיתולי האגיס ומגבוני קלינקס, ציינה בהודעתה כי היא מתמודדת עם מספר גדול של אתגרים שלא צפויים להיפתר בעתיד הנראה לעין. זאת חרף הכלכלה המתאוששת והקיצוץ במס החברות.

גם יריבותיה של קימברלי-קלארק נאלצות להוריד מחירים על מנת להתמדד עם המכירות החלשות, בין היתר על רקע הירידה בשיעור הילודה המורידה את הביקושים לחיתולים ולמוצרים נוספים. קמעונאיות כמו רשת וולמארט מפעילות לחצים להנחות משמעותיות יותר, כאשר הן עצמן מתמודדות עם המתחרה הגדולה אמזון. זאת כאשר במקביל מחירי חומרי גלם עלו בשיעור גדול מהצפוי.

קימברלי קלארק היושבת בטקסס, הודיעה על הקיצוצים הצפויים לצד פרסום תוצאותיה לרבעון הרביעי. את 2017 החלה החברה בציפייה לצמיחה של 2% במכירות אורגניות (בניכוי משתנים חד פעמיים) אולם סיימה את השנה ללא עלייה במכירות. החברה צופה צמיחה של 1% בלבד ל-2018.

"רק לא מזמן שאלו אותנו המשקיעים מתי אנו מתכוונים להעלות את שיעורי הצמיחה לטווח הארוך. כעת התהפכנו לקצה הנמוך של טווח התחזיות", אמר מנכ"ל קימברלי-קלארק טום פאלק בראיון. פאלק, שנטל לידיו את מושכות החברה ב-2013, אמר כי מהלך הפיטורים לא נובע מחשש מהופעתו של משקיע אקטיביסט בחברה, כפי שארע למתחרה הגדולה פרוקטר-אנד-גמבל - זו מצאה עצמה בשנה שעברה תחת מתקפה של המשקיע נלסון פלץ (Nelson Peltz), שדחף למהלכי התייעלות. פלץ זכה  לבסוף במושב בדירקטוריון החברה.

פאלק אמר עוד כי המשקיעים הבהירו לחברה שהם רוצים לראות צמיחה מהירה יותר והחזר גבוה יותר. "הם למעשה הבעלים של החברה. צוותי ניהול השוכחים זאת נוטים להסתבך בצרות", אמר. מהלך ההתייעלות יאפשר לחברה להתחרות באופן יעיל יותר בדינמיקת שוק משתנה. לדבריו, התוכנית נועדה לחסוך 2 מיליארד דולר בהוצאות החברה עד ל-2021, והן כוללות את סגירתם של 10 מתוך 91 אתרי החברה ברחבי העולם וכן חיסול פעילות בעלת רווחיות נמוכה. 

  , צילום: בלומברג צילום: בלומברג   , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות