אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אהבה למכירה: השליטה באפליקציית Bumble מוצעת לרכישה צילום: באמבל

אהבה למכירה: השליטה באפליקציית Bumble מוצעת לרכישה

באמבל היא יישום דייטינג בו לנשים יש יכולת בלעדית לבחור עם אילו גברים יתכתבו; חברת Badoo, שמחזיקה ב-40% מהשליטה בה, מחפשת גורם שיירכוש את אחזקותיה ב-1.5 מיליארד דולר. בין המתעניינים: קבוצת Match

23.01.2018, 18:02 | רפאל קאהאן

באמבל (Bumble) מוצעת למכירה: חברת Badoo, שמחזיקה ב-40% ממניות אפליקציית הדייטינג הפופולרית, מעוניינת למכור את חלקה ב-1.5 מיליארד דולר. לפי

קראו עוד בכלכליסט

דיווח של CNBC, קבוצת Match (בעלת טינדר, OKCupid ואתרי היכרויות רבים) הביעה עניין ברכישה, ולצידה גם מספר קרנות פרטיות. באדו שכרה את בנק ג'יי פי מורגן צ'ייס לסיוע במציאת רוכש. 

אפליקציית באמבל, צילום: באמבל אפליקציית באמבל | צילום: באמבל אפליקציית באמבל, צילום: באמבל

באמבל היא יישום היכרויות מיוחד, שזכה לעניין רב בשל הכוח שהוא מעניק למשתמשות: הממשק שלה דומה לשל טינדר ומתבסס על הבעת עניין הדדית בין משתמשים - אך רק נשים יכולות ליזום התכתבות. באמבל מראה סימני צמיחה בריאים: בשנים האחרונות הציגה זינוק 100% בשנה במספר המשתמשים. על פי פורבס, לאפליקציה היו כ-12.5 מיליון משתמשים בשנה האחרונה. באוקטובר שעבר הרחיבה החברה את שירותיה והחלה להציע את BumbleBizz, אפליקציית נטוורקינג עסקית שפועלת על פי המודל של אפליקציית הדייטינג.

העלייה לכותרות של תנועת Metoo, שמעצימה נשים להתמודדות עם המיזוגניה בחברה, כנראה סייעה לאפליקציה לצמוח. האקלים הפוליטי בארה"ב בכל הנוגע להטרדות מיניות עשוי למשוך משקיעים רבים לחברה כמו באמבל, בשאיפה לקבל גישה גם למקור רווח וגם לשפר את הדימוי הציבורי שלהם.

באדו, ששולטת בבאמבל, מחזיקה באפליקציית היכרויות מצליחה משל עצמה ונהנית מאחוזי הורדה גבוהים; היא פופולרית במיוחד במזרח אירופה ורוסיה ומוחזקת בידי איש העסקים הרוסי אנדריי אנדרייב. את באמבל ייסדה וויטני וולף הרד, ממייסדי טינדר, שעזבה את החברה ב-2014 עקב מקרי הטרדה מינית. היא תבעה את שותפיה לשעבר וזכתה בפיצויים בסך מיליון דולר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות