אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צירון נכנסת לביטקוין והמניה זינקה ב־56% צילום: Getty

צירון נכנסת לביטקוין והמניה זינקה ב־56%

החברה רכשה זכויות הפצה למכשירי קנייה ומכירה של ביטקוין בטורקיה, קפריסין הצפונית וניגריה

24.01.2018, 07:39 | דרור רייך

חברת צירון בתי זיקוק, שקרובה מבחינת שווייה (16 מיליון שקל) לשלד בורסאי ונסחרת ברשימת השימור, דיווחה אתמול כי תיכנס לתחום הלוהט של המטבעות הדיגיטליים. המנייה הגיבה אתמול בזינוק של 56.4% בת"א. רק לפני יומיים דיווחה צירון על הסכם להקמת בית זיקוק בניגריה. 

קראו עוד בכלכליסט

רמות השחיתות הגבוהות והאינפלציה במטבע נאירה הניגרי גורמות לפריחת המטבעות הדיגיטליים במדינה. "קשה למכור ולקנות את המטבעות", מסביר עו"ד איתן שמואלי, היועץ המשפטי של צירון. "אנשים עושים עסקאות מזומן במחשכים, כמו עסקאות סמים. אנחנו נכנסים לטכנולוגיה שגם יכולה לאשר את העסקאות מהר מאוד וגם תיתן את השערים הטובים מבין חמש בורסות. הכספומטים יודעים כיום לקבל מזומן ולתת ביטקוין, אבל לא לעשות את הפעולה ההפוכה".

רוני קופפרברג, בעל השליטה בצירון (55%) מתגורר בקפריסין הצפונית, שם גם תוקם החברה־הבת, שתמונה למפיצה בלעדית של הטכנולוגיה שמפתחת חברת VCT בטורקיה ובקפריסין, ועל פי ההסכם המתגבש גם בניגריה. VCT היא חברה פרטית ישראלית בשליטה אמריקאית, ולה מניות ב־OTC. הטכנולוגיה מאפשרת קנייה ומכירה מהירה ומאובטחת של מטבעות קריפטוגרפיים, ובמיוחד ביטקוין, בזמן אמת.

צירון תשלם ל־VCT 250 אלף דולר על ההפצה הבלעדית בטורקיה וקפריסין הצפונית, ובנוסף רכשה אופציה להיות המשווקת הבלעדית בניגריה בסכום שלא יעלה על 250 אלף דולר. 

מטבעות וירטואליים , צילום: CryptoCoinsNews מטבעות וירטואליים | צילום: CryptoCoinsNews מטבעות וירטואליים , צילום: CryptoCoinsNews

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות