אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוצים תואר אצולה? כל מה שאתם צריכים זה לקנות את האחוזה הזו צילום: SYMONDS&SAMPSON

רוצים תואר אצולה? כל מה שאתם צריכים זה לקנות את האחוזה הזו

ל"אחוזת ארן" במחוז דורסט בדרום-מערב אנגליה על גדות תעלת למאנש, נלווה תואר אצולה מאז שנת 1555. מה המחיר?

24.01.2018, 22:42 | שירות כלכליסט

קונים השוקלים לרכוש את אחוזת ארן (Arne House) באנגליה תמורת 2 מיליון ליש"ט, יגלו כי עם הנכס מגיע גם בונוס נוסף - תואר אצולה ההופך אותם אוטומטית ללורד או לליידי האחוזה.

לאחוזה בדורסט, מחוז בדרום-מערב אנגליה על גדות תעלת למאנש, נלווה תואר אצולה מאז שנת 1555, והיא אחת מהאחוזות הבודדות במדינה שהתואר שלה עובר לרוכש. בעל הבית החדש יוכל להשתמש בתואר הלורד, או הליידי, בכל מסמך משפטי או אישי.

אחוזת ארן, צילום: SYMONDS&SAMPSON אחוזת ארן | צילום: SYMONDS&SAMPSON אחוזת ארן, צילום: SYMONDS&SAMPSON

תואר הלורד הוענק בראשונה לאדוארד נוויל, חצרן מלכותי וקרוב של המלך הנרי השמיני, לפני למעלה מ-460 שנה. אולם התואר הועבר לאחוזה לאחר שזו נרכשה בידי קונה פרטי.

הבית נבנה בסגנון בקתת ציידים בסביבות 1880, על שטח של 22 דונם, הכוללים נופים פנורמיים של פול הארבור, בראונסי איילנד וארמון קורף ההיסטורי.

בית האחוזה כולל 570 מ"ר עם חדר מרכזי, חדר אוכל, סלון, מטבח ופינת אוכל, חדר משפחה מרווח, חדר משחקים עם מסך קולנוע, 7 חדרי שינה ו-4 חדרי אמבטיה. בגינה ישנו ג'קוזי.

נייג'ל שפרד מסוכנות סיימונד אנד סמפסון (Symonds and Sampson) אומר: "כמה הזדמנויות יש לרכוש נכס ולהפוך ללורד האחוזה? זו הזדמנות נדירה. באחוזה יש כל מה שלורד יכול לחלום עליו ושלא כמו נכסים דומים, בית זה לא נועד לשימור ואפשר להותיר בו חותם אישי. כבר הוענקו אישורים לבניית בריכת שחייה, מגרש טניס וחניון מקורה".

הנוף שנשקף מאחוזה ארן , צילום: SYMONDS&SAMPSON הנוף שנשקף מאחוזה ארן | צילום: SYMONDS&SAMPSON הנוף שנשקף מאחוזה ארן , צילום: SYMONDS&SAMPSON

 , צילום: SYMONDS&SAMPSON צילום: SYMONDS&SAMPSON  , צילום: SYMONDS&SAMPSON

 , צילום: SYMONDS&SAMPSON צילום: SYMONDS&SAMPSON  , צילום: SYMONDS&SAMPSON

 , צילום: SYMONDS&SAMPSON צילום: SYMONDS&SAMPSON  , צילום: SYMONDS&SAMPSON

האחוזה במבט מלמעלה, צילום: SYMONDS&SAMPSON האחוזה במבט מלמעלה | צילום: SYMONDS&SAMPSON האחוזה במבט מלמעלה, צילום: SYMONDS&SAMPSON

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
שטויות במיץ עגבניות; זה לא תואר -אצולה
אין כל קשר בין התואר "Lord of the manor" לבין תואר -אצולה אמיתי הכרוך במינוי על ידי המלכה ( או אחד המלכים הקודמים) ובנשיאת התואר "לורד פלוני ממקום אלמוני" . Lord of the manor זה פשוט "אדון האחוזה" - בעלים של נחלה חקלאית ישנה מימי הביניים. כל מה שהוא מחזיק זה שטר בעלות המתייחס אליו בתואר ארכאי זה. הוא רשאי להדפיס את זה על כרטיס הביקור שלו , אבל כיוון שבחוק האנגלי מותר לכל אחד לשאת כל שם שירצה , זה לא חורג מסתם מוזרות אישית. להדפיס נייר מכתבים שבו אדם מכנה את עצמו Lord of the Manor of Arne (""אדון האחוזה של ארן", כשמה של האחוזה המוזכרת בכתבה) אין ערך יותר מאשר להדפיס נייר-מכתבים שבו אדם מכנה את עצמו Lord of the Flat in 99 Dizengoff Street (אדון הדירה ברחוב דיזנגוף 99) או Lord of the Kiosk in 105 Allenby Street (אדון הקיוסק ברחוב אלנבי 105). האנגלים יודעים זאת היטב, ומי שקונה שטר-בעלות כזה ומצפה שיתייחסו אליו בכבוד שחולקים ללורד (שממילא ירד מאוד, ובצדק, בחברה הדמוקרטית המודרנית) או שיקבלו אותו אל חוגי האצולה, הוא סתם סנוב או אידיוט או שניהם .
דורון ארזי  |  25.01.18
לכל התגובות