אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האלוף במילואים נמרוד שפר מצטרף לתעשייה האווירית כסמנכ"ל אסטרטגיה ומו"פ צילום: אתר חיל האוויר

האלוף במילואים נמרוד שפר מצטרף לתעשייה האווירית כסמנכ"ל אסטרטגיה ומו"פ

שפר יוביל את כלל האסטרטגיה של החברה ואת פעילות פיתוח קו המוצרים העתידי שלה. כמו כן בכוונת התע"א לפתוח בהליך איתור לתפקיד חדש של סמנכ"ל ארה"ב

24.01.2018, 14:30 | רעות שפיגלמן

דירקטוריון התעשייה האווירית אישר את מינויו של האלוף במילואים נמרוד שפר כסמנכ"ל האסטרטגיה ומו"פ. מדובר בתפקיד חדש שלא היה קיים בתצורה הזו. שפר יוביל את כלל האסטרטגיה של החברה ואת פעילות פיתוח קו המוצרים העתידי שלה, לטובת שדה הקרב המשתנה במזרח התיכון ובעולם. כמו כן בכוונת התעשייה האווירית לפתוח בהליך איתור לתפקיד חדש של סמנכ"ל ארה"ב. תפקיד זה נועד לתת מענה להיות ארה"ב זירה מרכזית בשוק הביטחוני ולשינויים בהסכם הסיוע בין ישראל לארה"ב.

שפר יוביל את עדכון האסטרטגיה העסקית והטכנולוגית של תע"א והתאמתה לשוק הגלובאלי המשתנה. לשפר קשרי עבודה ענפים עם מקבילים בעולם, מה שיסייע לתעשייה האווירית, שמכירותיה בעולם הינן בהיקף שנתי של כעשרה מיליארד שקל.

האלוף במיל. נמרוד שפר , צילום: אתר חיל האוויר האלוף במיל. נמרוד שפר | צילום: אתר חיל האוויר האלוף במיל. נמרוד שפר , צילום: אתר חיל האוויר

שפר פרש לאחרונה מצה"ל לאחר קריירה ארוכה, כאשר בתפקידו האחרון שימש כראש אגף התכנון במטה הכללי. במסגרת תפקידו זה היה ממונה על תכנון וניהול תכניות העבודה של צה"ל, לרבות עיצוב תהליכים אסטרטגיים ארוכי טווח וניהול משאבי הצבא. בין היתר הוביל שפר את ניהול וקביעת תקציב הבטחון מול הממשלה, את תהליכי ההתייעלות של צה"ל, את פרוייקטי ההתחדשות והפיתוח הטכנולוגי ואת מערך קשרי החוץ של הצבא. בתפקידיו הקודמים כיהן שפר כסגן מפקד חיל האוויר וכראש להק אוויר. הוא טייס קרב בהכשרתו, בעל תואר ראשון בגיאופיזיקה מאוניברסיטת תל אביב, ותואר שני במנהל ומדיניות ציבורית מאוניברסיטת הרווארד.

מינוי זה מצטרף למספר שינויים בחברה ביניהם פרישתו הצפויה של המנכ"ל וייס שמכהן בתפקידו עד שיאותר מנכ"ל שיעבור חפיפה על ידי וייס. כמו כן דירקטוריון התעשייה האווירית בראשות היו"ר הראל לוקר אישר בסוף דצמבר האחרון את הצעת מנכ"ל החברה יוסי וייס, להקמת חטיבת תעופה שתרכז את כלל עסקי התעשייה האווירית בתחום התעופה. כיום פועלות בחברה שש חטיבות שמתנהלות בצורה עצמאית, עם מחזורי מכירות של מיליארדי שקלים לחטיבה, לאחר ביצוע השינוי יפעלו ארבע חטיבות בלבד. חטיבת התעופה החדשה תתמקד בארבעה קווי עסקים ברורים: פיתוח וייצור כלי טייס, פיתוח וייצור מכלולים תעופתיים, הסבות והשבחות כלי טיס, ותחזוקת כלי טיס. לתפקיד מנהל החטיבה החדשה ימונה יוסי מלמד, המנהל כיום את חטיבת בדק.

הראל לוקר, יו"ר התעשייה האווירית: "אני מברך על מינויו של נמרוד שפר לתפקיד המשמעותי הזה. מדובר באיש ערכי ורב יכולות, עם קבלות משירות ארוך בחיל האוויר ובצה"ל והצטיינות בכל תפקידיו. עבדנו יחד כשכיהן כראש אג"ת ואנוכי כמנכל משרד רה"מ, והתרשמתי עמוקות מיכולות הביצוע והניתוח שלו. מינוי זה הינו צעד נוסף במהלכים שמוביל דירקטוריון החברה בחודשים האחרונים לטובת מהפך בתעשייה האווירית. השינויים הללו יהפכו את התעשייה האווירית לחברה חזקה יותר, ולנמרוד שפר יהיה חלק מרכזי בכך. אנו נעדכן את האסטרטגיה וקו המוצרים שלנו על מנת להתאימם למציאות הביטחונית העולמית והאזורית המשתנה יום יום".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות