אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אי.בי.אי נטל הלוואה של 100 מ' שקל מפועלים לרכישת פעילות מתמיר פישמן צילום: עמית שעל

אי.בי.אי נטל הלוואה של 100 מ' שקל מפועלים לרכישת פעילות מתמיר פישמן

בית ההשקעות ישתמש ב-40 מיליון שקל למימון רכישת חברת האופציות של תמיר פישמן - יתרת הסכום מיועדת "לביצוע עסקאות נוספות"

25.01.2018, 12:22 | רחלי בינדמן

בית ההשקעות אי.בי.אי נטל הלוואה של 100 מיליון שקל למימון עסקת רכישת חברת האופציות לעובדים של תמיר פישמן. מדובר בעסקה שעלותה 40 מיליון שקל בלבד. יתרת הסכום, 60 מיליון שקל, מיועדת לפי הדיווח "לביצוע עסקאות נוספות" - אמירה המרמזת על עסקאות אפשריות שבקנה.

קראו עוד בכלכליסט

עסקת חברת האופציות בין אי.בי.אי לתמיר פישמן נחתמה בנובמבר 2017. ההלוואה שנלקחה מפועלים לצורך מימון העסקה היא לתקופה של 4.5 שנים והיא תישא ריבית שנתית של 2% לשנה.

במסגרת הסכם ההלוואה, התחייבה אי.בי.אי לעמוד באמות המידה הפיננסיות הבאות: שעבודים על נכסיה של החברה; מגבלה על מתן ערבויות ללא קבלת הסכמת המלווה; איסור על מכירת, העברת ורכישת נכסים (למעט התחייבות למכירה או חכירה שנעשתה טרם ההתקשרות בהסכם ההלוואה); הגבלה על שינוי מהותי בתחומי פעילות ללא הסכמת המלווה ומגבלות על חלוקת דיבידנדים.

לפני כמה חודשים סוכם כי פעילות הגמל של אי.בי.אי תמוזג להלמן אלדובי הציבורית בתמורה להקצאת מניות של הלמן לאי.בי.אי ובנוסף לתשלום במזומן, כך שאי.בי.אי יגיע להחזקה של 35% במניות הלמן אלדובי. יתרת ההלוואה האמורה יכולה לשמש למימון הגדלת חלקה של אי.בי.אי בהלמן אלדובי, אם אכן הצדדים ירצו בכך.

עידו קוק מנכ"ל אי.בי.אי, צילום: עמית שעל עידו קוק מנכ"ל אי.בי.אי | צילום: עמית שעל עידו קוק מנכ"ל אי.בי.אי, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות