אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי סחבת של חודשים: מתניהו אנגלמן מונה למנכ"ל המל"ג צילום: הטכניון

אחרי סחבת של חודשים: מתניהו אנגלמן מונה למנכ"ל המל"ג

אנגלמן המשמש כיום כמנכ"ל הטכניון צפוי להיכנס בקרוב לתפקיד שלא אויש מאז שעזב המנכ"ל הקודם גדי פרנק בספטמבר אשתקד. חברי הוועדה נימקו כי: "ניסיונו מרשים ומגוון ומתפרש על מגוון סוגי מוסדות להשכלה גבוהה"

25.01.2018, 12:44 | ספי קרופסקי

לאחר חודשים ארוכים של סחבת, שר החינוך נפתלי בנט הודיע היום (ה') על מינויו של מנכ"ל חדש למועצה להשכלה גבוהה. מתניהו אנגלמן המשמש כיום כמנכ"ל הטכניון צפוי להיכנס בקרוב לתפקיד שלא אויש מאז שעזב המנכ"ל הקודם גדי פרנק בספטמבר אשתקד. המינוי כפוף לאישור של הוועדה לבדיקת מינויים בחברות הממשלתיות.

אנגלמן שימש בארבע השנים האחרונות כמנכ"ל ומשנה לנשיא הטכניון. הוא נבחר לתפקיד לאחר שוועדת איתור בראשות יו"ר ות"ת פרופ' יפה זילברשץ בחרה ביישורת האחרונה שני מועמדים – אנגלמן ומנכ"ל השירות לתעסוקה בועז הירש. לבסוף השר בנט המכהן גם כיו"ר המל"ג הכריע כי אנגלמן יהיה זה שייכנס לתפקיד.

מתניהו אנגלמן, מנכ"ל המל"ג הנכנס, צילום: הטכניון מתניהו אנגלמן, מנכ"ל המל"ג הנכנס | צילום: הטכניון מתניהו אנגלמן, מנכ"ל המל"ג הנכנס, צילום: הטכניון

חברי הוועדה נימקו את הבחירה באנגלמן ואמרו כי "ניסיונו מרשים ומגוון ומתפרש על מגוון סוגי מוסדות להשכלה גבוהה. היכרותו ובקיאותו בתחום ההשכלה הגבוהה מובהקות. כמו כן, ניסיונו הניהולי המרכזי בשנים האחרונות בתפקידו כמנכ"ל מוסד להשכלה גבוהה מוביל בישראל, לצד ניסיונו גם בניהול מכללה, הופכים אותו לבעל ידע עמוק והבנה נרחבת של צרכי ההשכלה הגבוהה על כל קשת גווניה המורכבים. כל אלה יאפשרו לו למלא בהצלחה יתרה את תפקיד מנכ"ל מל"ג/ות"ת, אליו הוא יביא את ניסיונו הרב והיכרותו העמוקה את המערכת".

המינוי שם סוף לסחבת שנמשכה מאז שהמנכ"ל הקודם פרנק הודיע על עזיבתו באפריל שנה שעברה לאחר שמונה לתפקיד מנכ"ל אוניברסיטת תל אביב. למעשה, המל"ג תפקד בחודשים האחרונים ללא מנכ"ל וכל זאת בתקופה יחסית רגישה שכללה את פתיחת שנת הלימודים האקדמית ואף את סכסוך העבודה מול סגל המרצים במכללות המתוקצבות, שכלל שביתה של יום אחד ב-17 מוסדות לימוד עד שהושגה פשרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות