אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סאטיה נאדלה בדאבוס: "העולם זקוק ליותר כוח חישוב" צילום: בלומברג

סאטיה נאדלה בדאבוס: "העולם זקוק ליותר כוח חישוב"

מנכ"ל מיקרוסופט התארח בפורום הכלכלי וסיפר כיצד ניתן להשתמש בטכנולוגיה כדי לפתור משברי אקלים, זיהום וחינוך; לדבריו, אין טעם לעסוק כיום בהיערכות ליום בו רובוטים יחליפו פועלים, בשל אופיו הדינמי של שוק העבודה

25.01.2018, 12:37 | רפאל קאהאן

כיצד ניתן להשתמש בטכנולוגיה כדי לשפר את העולם? סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט, הציג את ראייתו בנושא במסגרת הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס. בפתח דבריו, התייחס לעוצמת החישוב שזמינה בעולם: "אין מספיק ממנה", הזהיר. לטענתו חוק מור, שלפיו נותח צפי צמיחת משאבי העיבוד במחשבים, כבר אינו רלוונטי.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי נאדלה, יש צורך חיוני בעוצמת חישוב גבוהה מהקיים, כדי לאפשר לכלי מחשוב מתקדמים למצוא פתרונות חדשים להתמודדות עם בעיות כהתחממות גלובלית, זיהום אוויר עוד. מחשבים חזקים מספיק יוכלו, לדבריו, להאיץ מציאת פיתרון לספיגת עודפי הפחמן שנפלטים לאטמוספרה וגורמים לאפקט החממה. "הפתרון יהיה מעבר למחשוב קוונטי", אמר - כלומר מחשוב שנשען על יחידת בסיס גמישה יותר מהביטים עליהם נשענים מחשבים כיום, מה שיאפשר עיבוד מהיר בהרבה.

הטכנולוגיה תפתור בעיות, לא תיצור אותן. נאדלה, צילום: אנדרו פיקאפ / מיקרוסופט הטכנולוגיה תפתור בעיות, לא תיצור אותן. נאדלה | צילום: אנדרו פיקאפ / מיקרוסופט הטכנולוגיה תפתור בעיות, לא תיצור אותן. נאדלה, צילום: אנדרו פיקאפ / מיקרוסופט

מנכ"ל ענקית התוכנה הגיב לטענת קלאוס שוואב, שאמר שמובילי תעשיית הטכנולוגיה צריכים להיזהר מהשיבוש שהם גורמים בכלכלה, בחברה ובפוליטיקה. לדברי נאדלה, הטכנולוגיה היא שתפתור את הבעיות ולא תחריף אותן. הוא התייחס להשפעת המעבר לרובוטיקה והשפעתו על שוק העבודה - והפתיע את השומעים בדבריו: "תכניות הכשרה לעובדים כדי שילמדו מקצוע חדש הן בזבוז זמן וכסף", טען. לדבריו, יוזמות שמיועדות להכשיר מחדש פועלים שיאבדו את משרותיהם לטובת רובוטים נעשות "ללא הבנה לכיוון אליו הולך שוק העבודה". נאדלה התייחס בכך לחוסר היכולת של השוק לחזות מראש באילו מקצועות תהיה דרישה מוגברת.

תחת זאת, מציע נאדלה לבצע רפורמה מקיפה במקצועות שנלמדים במערכות החינוך. "זה מטורף שיש בתי ספר שלא מכירים בחשיבות של לימודי מחשבים ברמה של מתמטיקה או פיזיקה", אמר. "בוגרי מערכת החינוך יצטרכו להרגיש בנוח גם במציאות מוגברת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות