אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם מסעדנים נגד גירוש מבקשי המקלט: "הם יהיו בסכנת מוות" צילום: טל השחר

גם מסעדנים נגד גירוש מבקשי המקלט: "הם יהיו בסכנת מוות"

אחרי האמנים, כ-100 בעלי מסעדות, בתי קפה וברים שלחו מכתב לרה"מ ומבקשים לעצור את גירוש מבקשי המקלט מאריתראה ודרום סודאן. בין החותמים, ישראל אהרוני, רותי ומתי ברודו ומושיקו גמליאל

25.01.2018, 19:36 | רעות ברנע

במקביל ל-700 האמנים שחתמו על עצומה נגד גירוש מבקשי המקלט, חתמו השבוע גם יותר מ-100  בעלי מסעדות, בתי קפה וברים על עצומה הקוראת לעצור את גירוש מבקשי המקלט מאריתראה ודרום סודאן.

קראו עוד בכלכליסט

בין החותמים אפשר למצוא את בכירי המסעדנים והשפים בארץ, ביניהם ישראל אהרוני (בעלי "הירו"), רותי ומתי ברודו בעלי קבוצת R2M ("בראסרי", "הוטל מונטיפיורי" ועוד), אורי שפט ("לחמים"), אבי קונפורטי ("צפרה", "טומפלומפופו"), מושיקו גמליאל ("מונא" ו"אנה" בירושלים), דרור שר (הברים "תדר", "רומנו" ו"פורט סעיד") ועוד.

פליטים סודנים עובדים בבית מלון באילת (ארכיון), צילום: מאיר אוחיון פליטים סודנים עובדים בבית מלון באילת (ארכיון) | צילום: מאיר אוחיון פליטים סודנים עובדים בבית מלון באילת (ארכיון), צילום: מאיר אוחיון

את המכתב ייעדו המסעדנים לראש הממשלה בנימין נתניהו ובו כתבו: "בשונה מרוב אזרחי המדינה, אנחנו מכירים את מבקשי המקלט באופן אישי. אנחנו מעסיקים אותם ועובדים לצדם כבר שנים. אנחנו מכירים עובדים חרוצים ומסורים, אנשי עבודה נאמנים ומחוייבים למקום העבודה. אנחנו מכירים אנשים משכילים ובעלי מוטיבציה גבוהה להתקדם בעבודה, ללמוד ולהשתלב בחברה. אנחנו מכירים את הסיפור האישי של כל אחד ואחת מהם - סיפור קשה של בריחה שנמשכה שנים, של הישרדות

בתנאים איומים, ושל ריחוק ממשפחה. אנחנו רואים בהערכה את השתלבותם בחברה - הם לומדים עברית, יוצאים ללמוד, שומרים על החוק, וחולמים לקיים כאן חיים נורמלים. מבחינתנו ומבחינת עובדינו, גירושם של מבקשי המקלט יהיה גירוש של חברים. אנו מודאגים מאוד מהעתיד הלא נודע הצפוי לחברים שלנו לעבודה, וחוששים שרבים מהם צפויים לעבור יסורים קשים ויהיו נתונים בסכנת מוות".

בהמשך קראו לעצור את הגירוש העתידי וחתמו על המכתב.

"אלה אנשים שברחו והקריבו את חייהם, הם עובדים מסורים ואנחנו צובעים אותם כנזק לחברה כדי להקל על מצפונינו", אומר גמליאל. "אני ממש מתבייש להיות חלק מהעם הזה כרגע".

"מדובר באנשים שאנחנו עובדים איתם על בסיס יומיומי", אומר שר. "חלקם נמצאים איתנו שמונה או תשע שנים, הם משפחה שלנו לכל דבר ועניין, הם חלק מהותי בתוך המערכות שלנו והם חסרי תחליף. זה אפילו לא ברמה הפוליטית, למרות שיש לנושא הזה רמה פוליטית והיא חשובה, אבל זה ספציפית בא מהמקום האישי. זה מה שאנחנו יכולים לעשות, זו בעצם מבחינתנו הדרך היחידה לנסות ולשנות את ההחלטה הזו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות