אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא רק איי.די.או: משפחת דיין משתלטת על חברת נדל"ן נוספת בגרמניה צילום: שאטרסטוק

לא רק איי.די.או: משפחת דיין משתלטת על חברת נדל"ן נוספת בגרמניה

אמיר דיין רכש 4.5% מ-TLG שנסחרת בבורסה של פרנקפורט - ויוכל להגדיל את אחזקותיו ל-18.5%. החברה מחזיקה במרכזים מסחריים ובבתי מלון בגרמניה

26.01.2018, 17:45 | אורן פרוינד

אמיר דיין, אחד האחים לבית משפחת דיין הישראלית שניהלה לאחרונה מאבק שליטה נגד שיכון ובינוי של שרי אריסון על חברת הנדל"ן הישראלית איי.די.או שפועלת בברלין, מסמן חברה חדשה בגרמניה. דיין רכש באמצעות החברה הפרטית שלו Ouram Holding (שרשומה בלוקסמבורג) נתח של 4.5% מחברת הנדל"ן הגרמנית TLG Immobilien שנסחרת בבורסת פרנקפורט לפי שווי של 2.34 מיליארד יורו ועוסקת באחזקה של מרכזים מסחריים בגרמניה. כך דיווחה העיתונות המקומית במדינה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי שווי החברה, מדובר בעסקה בהיקף של כ-105 מיליון יורו.

דיין קנה כאמור אחזקת מיעוט של 4.5% בהון ובזכויות ההצבעה של החברה, אך העסקה הזו מאפשרת לו להגדיל את זכויות ההצבעה שלו בחברה ל-18.5% ובשלב מאוחר יותר אף למעלה מזה.

דיין התראיין לעיתונות הגרמנית ואמר כי "העסקה הזו היא עוד צעד בדרך לאיחוד הפעילויות של הקבוצה בגרמניה".

TLG עוסקת בתחום פעילות שונה משל איי.די.או. החברה מחזיקה במרכזים מסחריים שמשמשים בעיקר כמרכזי קניות אך גם למשרדים. היא פועלת בערים ברלין, פרנקפורט, דרדזן, ועוד. בנוסף היא מחזיקה ב-7 בתי מלון בערים ברלין, דרדזן ולייפציג. מניית TLG  נמצאת בשיא לאחר שהצליחה להכפיל את השווי שלה מאז הונפקה בבורסה ב-2014.

פרנקפורט, צילום: flysaa פרנקפורט | צילום: flysaa פרנקפורט, צילום: flysaa

בינתיים, אחיו של אמיר, משה דיין, ממשיך במאבק ההשתלטות שלו על איי.די.או. באוגוסט 2017 החלה משפחת דיין ביחד עם קרן ההשקעות הבינלאומית אפולו לרכוש נתח משמעותי של 37% מאיי.די.או גרופ, והציבה לקבוצת שיכון ובינוי אולטימטום: גרעין שליטה משותף או מאבק שליטה. מאז ועד היום הצדדים חתמו על הסכם גרעין שליטה משותף, אולם ההסכם לא ייכנס לתוקף עד ששני הצדדים יבצעו הצעת רכש משותפת למינימום 5% מהמניות. הצעת הרכש נדרשת על פי חוק מאחר שהצדדים יעברו ביחד שיעור אחזקות של 45%.

משפחת דיין עלתה לישראל מאיראן בשנות ה-50, ויש בה תשעה בנים ושלוש בנות. בראש הפירמידה עומד האח הבכור משה (63), המכונה מיקי. כל אחד מהאחים מנהל את עסקיו בנפרד או בשותפות עם עוד אח או שניים - אבל אף אחד לא משלים עסקה ללא אישורו של מיקי, כך לפי אדם המכיר את המשפחה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות