אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"עובדים בליפט ניצלו לרעה נתוני המשתמשים - והשיגו את מספר הטלפון של מארק צוקרברג" צילום: שאטרסטוק

"עובדים בליפט ניצלו לרעה נתוני המשתמשים - והשיגו את מספר הטלפון של מארק צוקרברג"

חברת הנסיעות השיתופיות הודיעה כי היא בודקת האם חלק מעובדיה ניצלו לרעה את הגישה שיש להם לנתוני המשתמשים; "עובד התרברב כי אוסף מידע על שחקניות מהוליווד"

26.01.2018, 20:27 | יואב סטולר
אובר לא לבד: חברת הנסיעות השיתופיות ליפט הודיעה כי היא בודקת האם חלק מעובדיה ניצלו לרעה את הגישה שיש להם לנתונים הפרטיים של המשתמשים. הגורם שהביא את הסוגיה לפיתחה של החברה העיד כי ההפקרות בה נוהגים עובדי ליפט במידע של הלקוחות נמשכת כבר "יותר מדי זמן".

קראו עוד בכלכליסט

המידע אודות הפגיעה בפרטיות הלקוחות הובא לידיעת ליפט על ידי אדם אנונימי שהיה מועסק או שעדיין מועסק במשרדיה שבסן פרנסיסקו. על פי עדותו, עובדים בליפט חדרו לפרטיותם של לקוחות מזדמנים, בני ובנות זוגם, ידוענים, ואנשים מובילים בתחום הטכנולוגיה, בהם מייסד פייסבוק, מארק צוקרברג. "שמעתי לפחות עובד אחד שהתרברב כי השיג את מספר הטלפון של צוקרברג באמצעות השימוש בנתונים שלנו", אמר הגורם. "עובד אחר התרברב בכך שהוא אוסף מידע אודותיהן של שחקניות הוליווד וכוכבי פורנו".

ליפט מסרה בתגובה כי "שמירה על אמון הנוסעים והנהגים היא בסיסית לליפט. הטענות הספציפיות בהודעה זו הן הפרה של מדיניות החברה וסיבה לפיטורים. אנחנו עורכים חקירה בנושא". כמו כן טענה החברה כי הגישה לנתונים של לקוחותיה שמורה לאלו בליפט שעבודתם נדרשת לכך בלבד.

פגיעה שכזו בפרטיות הלקוחות מזכירה את המקרה בו השתמשו עובדי אובר ב-2014 בכלי שאיפשר להם לעקוב אחר מיקומה של עיתונאית באזפיד. בעקבות אותו מקרה הגיעו אובר ומדינת ניו יורק להסכם לפיו שילמה החברה קנס של 20 אלף דולר. כמו כן נתפסה אובר בשימוש בתוכנת מעקב נגד נהגי ליפט היריבים, שעתרו לאחר מכן בבקשה לפתיחת חקירת FBI בנושא.

ליפט, צילום: שאטרסטוק ליפט | צילום: שאטרסטוק ליפט, צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות