אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משטרת קנדה: המיליארדר היהודי בארי שרמן ואשתו האני נרצחו צילום: ריוטרס

משטרת קנדה: המיליארדר היהודי בארי שרמן ואשתו האני נרצחו

גופותיהם של שרמן (75), המייסד של חברת התרופות אפוטקס ואשתו (70) נמצאו בדצמבר האחרון בביתם בשכונה יוקרתית בטורונטו; בני המשפחה הכחישו דיווחים קודמים שלפיהם מדובר ברצח והתאבדות; בתוך כך מנכ"ל אפוטקס, המעורבת בתביעה מול טבע, התפטר מתפקידו

26.01.2018, 21:41 | שירות כלכליסט

משטרת קנדה הודיעה היום (ו') כי מחקירת מותם של המיליארדר היהודי בארי שרמן ואשתו האני עולה כי השניים נרצחו.

קראו עוד בכלכליסט

גופותיהם של שרמן (75), המייסד של חברת התרופות אפוטקס ואשתו (70) נמצאו ב-15 בדצמבר האחרון בביתם בשכונה יוקרתית בטורונטו, במה שהוגדר כבר מתחילה כ"נסיבות חשודות". השניים נמצאו סמוך לבריכה שבמרתף הבית, לאחר שנתלו באמצעות חגורות. בני המשפחה הכחישו דיווחים ראשוניים שלפיהם המשטרה חושדת כי מדובר ברצח והתאבדות, וקראו לקיים "חקירה מקיפה ואובייקטיבית". בהמשך שכרו חוקרים פרטיים שהודיעו לאחר ביצוע החקירה כי עולה שמדובר ברצח שבוצע על ידי יותר מאדם אחד, וזאת יומיים טרם מציאת הגופות. בין היתר מסרו כי בני הזוג שרמן נקשרו בידיהם בשלב מסוים בעת ביצוע המעשה.

משטרת קנדה מסרה היום כי לא נמצא סימן לפריצה לבית, וכי אין כרגע חשודים ברצח. "יש לנו די ראיות כדי לתאר זאת כרצח כפול, כששני בני הזוג היו המטרה שלו", כך לדברי סוזאן גומז ממשטרת טורונטו.

"משפחת שרמן ציפתה שהודעת משטרת טורונטו לפיה המוות הטראגי של ההורים ייחקר כרצח כפול", נמסר אתמול מטעם המשפחה, "המשפחה סברה כך מההתחלה, והדבר מתיישב עם ממצאי החקירה העצמאית".

שרמן הקים את אפוטקס, יצרנית תרופות גנריות ב-1974. החברה הפרטית, שהחלה עם שני עובדים בלבד מעסיקה כיום מעל 11 אלף עובדים ברחבי העולם, וההכנסות השנתיות שלה עומדות על מעל מיליארד דולר. שרמן, נחשב לאחד מהאנשים העשירים בקנדה עם שווי הון מוערך של 3.7 מיליארד דולר. הוא נחשב לדמות בולטת בקהילת העסקים הקנדית ולנדבן, כולל לארגונים יהודיים. ראש ממשלת קנדה, ג'סטין טרודו פרסם בעקבות הרצח את תנחומיו בטוויטר.

בני הזוג שרמן, צילום: ריוטרס בני הזוג שרמן | צילום: ריוטרס בני הזוג שרמן, צילום: ריוטרס

בארי שרמן היה מעורב בסכסוכים משפטיים רבים - עם מתחרים של אפוטקס ועם בני משפחה - וגומז התייחסה לכך בדבריה ואמרה שהדבר גרם לקשיים בחקירה לנוכח אופי העסקים של שרמן, הכרוכים בהתדיינות משפטית, ובעיקר בכל הנוגע לביצוע חיפוש במערכות המחשב במקום העבודה שלו בחברת אפוטקס.

בנוסף, המיליארדר נתבע על ידי אחייניו לפני עשור בטענה כי גרם לירידה בשוויה של אפוטקס. התביעה נדחתה בספטמבר שעבר ובני הדודים הגישו ערעור.

מנכ"ל אפוטקס התפטר

שמה של אפוטקס עלה לאחרונה לאחר שחברת התרופות הישראלית טבע הגישה בחודש יולי שעבר תביעה בארה"ב בה טענה כי החברה הקנדית עשתה שימוש בסודות מסחריים רגישים שלה, שהועברו אליה על ידי בת זוגו של מנכ"ל החברה ג'רמי דסאי, מנהלת בכירה לשעבר בטבע. בתביעה נטען כי ברינדר סנדהו, מי ששימשה בעבר כדירקטורית של טבע לענייני קשרים רגולטוריים בתחום הגנריקה בארה"ב, סיפקה מידע חסוי לדסאי, שאיתו היתה לה מערכת יחסים רומנטית.

אפוטקס הודיעה אתמול כי דסאי התפטר ויוחלף על ידי ג'ק קיי, קודמו בתפקיד והמייסד השותף של החברה. דובר אפוטקס סירב למסור האם פרישתו של דסאי קשורה לתביעה של טבע נגד החברה, ואמר כי הוא "פנה לעיסוקים אחרים. אנו מודים לג'רמי על תרומתו ומאחלים לו הצלחה בשלב הבא של הקריירה שלו". ג'ף ווטסון, שעובד בחברה מזה 25 שנה, מונה לנשיא אפוטקס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות