אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"התעלול" שיעלה ביוקר לבנקים אירופיים הפועלים בארה"ב צילום: בלומברג

"התעלול" שיעלה ביוקר לבנקים אירופיים הפועלים בארה"ב

הבנקים UBS, HSBC ודויטשה בנק צפויים להיקנס במיליוני דולרים ע"י נציבות הסחר בחוזים עתידיים על ביצוע מניפולציות הכוללות הצעות לרכישת החוזים תוך כוונה לבטלם לפני הביצוע

27.01.2018, 11:45 | שירות כלכליסט
UBS, HSBC ודויטשה בנק צפויים להיקנס במיליוני דולרים כל אחד ע"י נציבות הסחר בחוזים עתידיים בסחורות בארה"ב (CFTC) על מה שכונה"תעלול" או "הונאה" (spoofing) וביצוע מניפולציות בשוק האמריקאי. הטלת הקנס היא תוצאה של חקירה שעירבה מספר גורמי ממשל, בהם משרד המשפטים וה-FBI – והראשונה מסוגה של ה-CFTC. הקנסות שיוטלו על ל UBS ודויטשה בנק יעמדו על יותר מ-10 מיליון דולר, בעוד הקנס שיוטל על HSBC יהיה מעט נמוך יותר. הבנקים לא הגיבו לידיעה. 

קראו עוד בכלכליסט

הבנקים מואשמים בכך שהגישו הצעות לרכישת חוזים עתידיים תוך כוונה לבטל אותם לפני הביצוע. על ידי יצירת אשליה של ביקוש, המבצעים יכולים להשפיע על המחירים באופן שיטיב עימם. מדובר בעבירה פלילית לפי רפורמת דוד-פרנק מ-2010 לרגולציה פיננסית.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

חלק מהתנהלות הבנקים התגלתה כתוצאה מחקירות קודמות של הרשויות סביב מניפולציות בתחום הפורקס, אך UBS דיווח בעצמו על העבירות שביצע. החקירות מתנהלות כבר יותר משנה.

הסדר זה הוא הגדול ביותר בהיקפו עד כה תחת ראש ה-CFTC, ג'יימס מקדונלד, שמונה לתפקידו במרץ 2017. מקדונלד, אשר שימש קודם לכן כתובע במחוז הדרומי של ניו יורק, אמר בספטמבר שהוא מתכנן לעודד חברות ועובדים לדווח בעצמם על עבירות שביצעו וולשתף פעולה עם החוקרים, אסטרטגיה שהוא מקווה שתאפשר לתבוע יותר אנשים.

באוגוסט אישרר בית המשפט לערעורים האמריקאי את הרשעתו של המשקיע מניו ג'רזי מייקל קוסיה, שהיה האדם הראשון שנתבע פלילית על שיטות סחר מניפולטיביות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות