אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תע"א: מבטחי הלוויין עמוס 6 מתחמקים מתשלום פיצוי מלא צילום: אי פי איי

תע"א: מבטחי הלוויין עמוס 6 מתחמקים מתשלום פיצוי מלא

יצרנית הלוויין שהתפוצץ על כן השיגור טוענת בתביעה שהגישה כי קבוצת המבטחים מסרבת לשלם לה כ-62 מיליון דולר, משום שלטענתה לא עודכנה בשינוי שנעשה באופן עריכת ניסוי מנועים לטיל השיגור. עד היום פיצו המבטחים את תע"א בכ-215 מיליון דולר

28.01.2018, 14:05 | תומר גנון

התעשייה האווירית (תע"א) הגישה היום (א') לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד תביעה על סך כ-303 מיליון שקל נגד קבוצת מבטחי לוויין התקשורת עמוס 6, שהתפוצץ בחודש ספטמבר 2016 על כן השיגור. קבוצת המבטחים שכוללת את לוידס, פלתורס ומארש ביטחה את הלוויין שיוצר על ידי תע"א בפוליסת טרום-שיגור על סך 236 מיליון דולר ועוד 43.1 מיליון יורו. עד עתה שילמו המבטחים לתע"א כ-215 מיליון דולר, אולם לטענת החברה מגיעים לה עוד כ-62 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

על פי כתב התביעה שהגישו עוה"ד אילן סופר, גיא וילף ויונתן דורי ממשרד גולדפרב זליגמן ושות', קבוצת המבטחים מסרבת לשלם את הסכום המשלים משום שלטענתה לא קיבלה הודעה לגבי שינוי שנעשה באופן עריכת ניסוי מנועים לטיל השיגור. לטענת המבטחים, השינוי שנעשה הוא בגדר החמרת סיכון אשר בגינו הם גובים פרמיה נוספת אם היו יודעים עליו. בשל כך הם טוענים כי יש להפחית את סכום הביטוח שישולם לתע"א.

רגע הפיצוץ של עמוס 6, צילום: USlaunchreport.com רגע הפיצוץ של עמוס 6 | צילום: USlaunchreport.com רגע הפיצוץ של עמוס 6, צילום: USlaunchreport.com

לטענת תע"א אי תשלום הסכום הנוסף נגוע "בחוסר תום-לב קיצוני ותוך העלאת טענות עובדתיות ומשפטיות סותרות". על פי כתב התביעה, כל הגורמים הרלוונטיים קיבלו הודעה אודות הניסוי, וידעו מבעוד מועד כי הוא עתיד להתבצע. בנוסף טוענת החברה שהפוליסה שרכשה היא מסוג "כל הסיכונים", אשר במסגרתה אירוע של אובדן גמור (Total Loss) של הלוויין, מכל סיבה שהיא, מכוסה במלואו, ובפוליסה אין כל החרגה רלוונטית. היא מוסיפה וטוענת כי אירוע פיצוץ הלוויין התרחש בשעת תדלוק, טרם תחילת הניסוי, ותדלוק מכוסה בפוליסה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות