אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארסנל הוא המועדון הראשון שחותם על עסקה לקידום כסף קריפטוגרפי צילום: twitter

ארסנל הוא המועדון הראשון שחותם על עסקה לקידום כסף קריפטוגרפי

המועדון הגיע להסכם עם חברת הגיימינג CashBet, שמתכננת להשיק מטבע וירטואלי משלה. דיוויד ג'רארד, מחבר "התקפת הבלוקצ'יינז": "מדובר בצורת השקעה מסוכנת לאוהדים"

28.01.2018, 16:25 | שירות כלכליסט

ארסנל הוא המועדון הראשון שחותם על עסקה לקידום כסף קריפטוגרפי. המועדון הגיע להסכם עם חברת הגיימינג CashBet, שמתכננת להשיק מטבע וירטואלי משלה. במסגרת העסקה CashBet תפרסם במשחקי הבית של ארסנל.

קראו עוד בכלכליסט

"המטרה היא לא לעודד את האוהדים להמר עם מטבע הבאט-קש", צילום: twitter "המטרה היא לא לעודד את האוהדים להמר עם מטבע הבאט-קש" | צילום: twitter "המטרה היא לא לעודד את האוהדים להמר עם מטבע הבאט-קש", צילום: twitter

CashBet היא חברת גיימינג מקוונת מקליפורניה שנוצרה ב-2012, אשר משיקה כעת הצעת מטבע ראשונית (ICO). מטרתה היא גיוס 40 מיליון דולר ע"י עידוד משקיעים לקנות מטבעות קאש-בט שיוכלו לשמש להימורים במשחקים המקוונים השונים שלה.

מומחים בתחום המטבעות הקריפטוגרפים מטילים ספק בנכונות ההחלטה לקדם השקעה כל כך מסוכנת.

אחראי המכירות הראשי של ארסנל וינאי ונקטסהאם אמר: "אנחנו שמחים לעבוד עם מטבעות קאש-בט לרגל השקת החברה את המטבע הווירטואלי החדש שלה".

בתשובה לשאלה האם זה מהלך חכם לאמץ עסק כל כך לא יציב והאם הוא אמור לעודד את אוהדי הקבוצה להמר באמצעות המטבע החדש, אמרו בקבוצה: "כלל לא. מטרת השותפות היא לקדם את מטבע הקאש-בט לפני השקתו ב-24 בינואר. המטרה היא לא לעודד את האוהדים להמר".

הצעות מטבע ראשוניות (ICOs) הפכו לדרך מאוד פופולרית עבור עסקים לגייס כסף, בעקבות הנסיקה בערך הביטקוין. אבל הצעות אלה אינן מפוקחות ומשקיעים שקונים את המטבעות לא מקבלים מניות בעסק או דיווידנדים. תקוותם היא פשוט להרוויח מהערך העולה של המטבע.

רשות ההתנהלות הכלכלית (FCA) הזהירה ש-ICOs הן "השקעות ספקולטיביות בסיכון גבוה".

דייויד ג'רארד, שספרו "התקפת הבלוקצ'יינז באורך 20 מטר" מזהיר מסיכוני ההשקעה במטבעות קריפטוגרפיים, אומר שאוהדי ארסנל צריכים להיזהר מצורת ההימורים החדשה. "כסף קריפטוגרפי נמצא פחות תחת רגולציה מאשר חנויות הימורים, והרבה יותר קשה לקבל בחזרה כסף אמיתי תמורתו".

בעוד קאש-בט טוענת שהיא נמצאת בפיקוח נציבות ההימורים הבריטית וועדת אלדרניי לפיקוח על הימורים, דובר החברה הודה שהרגולציה הקיימת אינה תקפה למיזם המטבע הוירטואלי החדש שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות