אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באופ"א שוקלים לאסור נגיחות בגיל צעיר מחשש לנזק מוחי צילום: איי פי

באופ"א שוקלים לאסור נגיחות בגיל צעיר מחשש לנזק מוחי

נשיא הארגון הבטיח להיות "נחרץ" בתגובתו באם המחקר שהזמין בשנה שעברה ימצא ראיות שקושרות בין נגיחות לדמנציה בהמשך החיים. אופ"א היא הגוף המושל הראשון לחקור את השפעות הנגיחה על ילדים, בעקבות קמפיין של עיתון ה"טלגרף ספורט" שהושפע ממצוקתם של כדורגלנים לשעבר שסובלים ממחלות מוח ניווניות, כולל כמה שחקני עבר מהנבחרת האנגלית הלאומית של 1966

28.01.2018, 17:34 | שירות כלכליסט

אלכסנדר צ'פרין, נשיא אופ"א, שוקל איסור נגיחות בכדורגל נוער, אם מחקר של אופ"א ימצא שהוא גורם נזק מוחי.  

קראו עוד בכלכליסט

נגיחה. בארה"ב, נאסר על ילדים מתחת לגיל 11 לנגוח בכדור מאז שנת 2016, ואיגוד השחקנים המקצועיים קרא לאנגליה לפעול באותה צורה. , צילום: גיל נחושתן נגיחה. בארה"ב, נאסר על ילדים מתחת לגיל 11 לנגוח בכדור מאז שנת 2016, ואיגוד השחקנים המקצועיים קרא לאנגליה לפעול באותה צורה. | צילום: גיל נחושתן נגיחה. בארה"ב, נאסר על ילדים מתחת לגיל 11 לנגוח בכדור מאז שנת 2016, ואיגוד השחקנים המקצועיים קרא לאנגליה לפעול באותה צורה. , צילום: גיל נחושתן

נשיא הארגון הבטיח להיות "נחרץ" בתגובתו באם המחקר שהזמין בשנה שעברה ימצא ראיות שקושרות בין נגיחות לדמנציה בהמשך החיים. אופ"א היא הגוף המושל הראשון לחקור את השפעות הנגיחה על ילדים, בעקבות קמפיין של עיתון ה"טלגרף ספורט" שהושפע ממצוקתם של כדורגלנים לשעבר שסובלים ממחלות מוח ניווניות, כולל כמה שחקני עבר מהנבחרת האנגלית הלאומית של 1966.

המחקר הנוכחי, שבו לוקח חלק אחד ממועדוני הפרמיירליג, מנסה לספור את מספר הפעמים ששחקני נוער נוגחים בכדור, ולהשוותו למידע הקיים לגבי ההשפעות על המוח. בארה"ב, נאסר על ילדים מתחת לגיל 11 לנגוח בכדור מאז שנת 2016, ואיגוד השחקנים המקצועיים קרא לאנגליה לפעול באותה צורה.

כשנשאל האם אופ"א תשקול איסור שכזה באם המחקר יראה שיש סיכון לנזק, צ'פרין ענה: "עלינו לקחת זאת ברצינות. אם המחקר מראה בבירור שנגרם נזק, במיוחד אצל ילדים, עלינו להיות נחרצים."

"זה מאוד חשוב ואני סקרן מה יהיו התוצאות. כשרואים ענפי ספורט אחרים, זה מפחיד, מה שקורה באיגרוף או ב-MMA. זו בעיה של ענפים רבים, כולל כדורגל. אז אני מצפה בקוצר רוח לתוצאות המחקר."

בנוסף, צ'פרין הגיב לתלונות חלוץ נבחרת אנגליה הצעירה לגבי חוסר טיפול במקרי גזענות. ראיין ברוסטר התלונן לאחרונה על היעדר ענישה במקרים של גזענות על מגרש הכדורגל. צ'פרין חשף גם שאופ"א עשויה להקשות את עונשיה על גזענות לאחר ביקורת שהושמעה ע"י שחקנה הצעיר של ליברפול.

הסלובני אמר שהוא רוצה לפגוש את ברוסטר, חבר נבחרת אנגליה עד גיל 17, אשר בחודש שעבר גינה את אופן הטיפול של פיפ"א ואופ"א בתלונות שהגיש נגד יריביו. שתיים מהן לא טופלו בגלל היעדר ראיות, והשלישית- נגד מגן ספרטק מוסקווה לאוניד מירונוב, אשר מכחיש את ההאשמות – עדיין נמצאת בחקירה.

כשנשאל על הסנקציות של אופ"א, צ'פרין אמר: "אני יודע שיש להעניש בחומרה כל התנהגות גזענית. יש אפשרות שנקשיח את הסנקציות."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות