אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניסיון להשיג הסכמות על חוק ההסדרים שאישורו יצא לדרך צילום: עמית שעל

ניסיון להשיג הסכמות על חוק ההסדרים שאישורו יצא לדרך

ועדת השרים לחקיקה אישרה שורת מהלכים שאינם שנויים במחלוקת בחוק ההסדרים. הקרב על הקמת מוסד בוררות חובה צפוי להימשך היום

29.01.2018, 08:34 | עמרי מילמן

ועדת השרים לחקיקה אישרה אתמול שורה של סעיפים בחוק ההסדרים, אולם רק היום יתברר ככל הנראה אילו סעיפים יישארו ואילו ייצאו מהחוק במסגרת הסיכום בין הנציגים של האוצר לבין נציגיו של יו"ר הכנסת ביניהם היועץ המשפטי איל ינון.

קראו עוד בכלכליסט

ככל הנראה הסעיף הראשון שייצא יהיה זה שזכה להתנגדות הנחרצת של ראש לשכת עורכי הדין אפי נוה – הקמת מוסד בוררות חובה מול חברות הביטוח שזכה להתנגדות נחרצת גם מצידו של ינון.

עוד מהלכים שמצויים במחלוקת הם הגדלת קצבאות הנכים והשתת ביטוח פרטי על מעסיקים (בהיקף של 650 מיליון שקל) כדי לתמרץ אותם לשמור על סביבת עבודה בטוחה יותר.

למרות שחוק ההסדרים של 2019 היה מלכתחילה מצומצם בהרבה מחוקי הסדרים קודמים (לאור חוסר הזמן שהיה לאוצר "לבשל" מהלכים) באופן מסורתי דורש יו"ר הכנסת לצמצם את החוק שמגיע אליו כדי להראות שהוא נלחם על יכולתם של חברי הוועדות בכנסת לקיים דיונים רציניים על הסעיפים השונים. חוק ההסדרים, יחד עם התקציב, אמור לעבור את אישור מליאת הכנסת עד אמצע מרץ, מה שלא משאיר הרבה זמן לדיונים.

עד שיחליטו יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ושר האוצר משה כחלון, ועדת השרים בראשות שרת המשפטים איילת שקד החלה את הדיונים על תזכירי החוק של חוק ההסדרים שהתחילו אתמול ויסתיימו מחר.

בינתיים אישרה אתמול ועדת השרים מהלכים שלא שנויים במחלוקת בשלב זה כמו ניוד חשבונות הבנקים בקלות; הסרת חסמים של משרדי הממשלה להקלת הייבוא האישי; טיוב הליך רישוי עסקים; קידום מסילת רכבת נוספת באיילון; הקמת רשויות תחבורה ציבורית מטרופוליניות בירושלים ובבאר שבע; וכמה מהלכים שייקלו על הוצאת היתרי בנייה.

מהלכים נוספים שאישרה הוועדה כוללים דרישה מחברות ממשלתיות להוציא דיווחים לציבור; משיכת 1.2 מיליארד שקל מרשות שדות התעופה והגדלת נקודות הזיכוי להורים לילדים עד גיל 6.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות