אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש עיריית ראשל"צ, החשוד בשוחד, ישוב ללשכתו מחרתיים צילום: אוראל כהן

ראש עיריית ראשל"צ, החשוד בשוחד, ישוב ללשכתו מחרתיים

המשטרה ובאי כוחו של דב צור הודיעו לבית המשפט על ההסכמה שישוב לעבודתו בעירייה כבר השבוע. עם זאת, תיאסר השתתפותו בוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעירייה עד חודש אפריל

29.01.2018, 15:28 | זוהר שחר לוי
דב צור, ראש עיריית ראשון לציון, החשוד בקבלת שוחד במסגרת פרשה 1803 יוכל לשוב לעבודתו בעירייה ביום רביעי הקרוב, אז תסתיים הרחקתו, אך ייאסר עליו להשתתף בדיוני ועדת תכנון ובנייה ובדיוני ועדת המכרזים.

קראו עוד בכלכליסט

נציג יאח"ה, רפ"ק ערן שפי ובאי כוחו של צור, עוה"ד גיורא אדרת וטל שפירא, הגישו היום (ב') הודעה לבית משפט השלום בראשון לציון ובה מוסכם כי צור ישוב לעבודתו בעירייה כבר השבוע, ב-31 בינואר.

יחד עם זאת, לפי ההסכמות שהוגשו לבית המשפט, תיאסר השתתפותו של צור בוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעירייה הן כראש עיר והן כצופה עד ל-24 באפריל. במידה וצור יבקש ליטול חלק בדיוני ועדת תכנון ובנייה בעירייה בנושא ממוקד, זו תיבחן על ידי הרשות החוקרת.

דב צור ראש עיריית ראשון לציון באחד הדיונים בביהמ"ש, צילום: אוראל כהן דב צור ראש עיריית ראשון לציון באחד הדיונים בביהמ"ש | צילום: אוראל כהן דב צור ראש עיריית ראשון לציון באחד הדיונים בביהמ"ש, צילום: אוראל כהן

גם בדיוני וועדת המכרזים של עיריית ראשל"צ ושל החברה הכלכלית ראשל"צ לא ישתתף צור עד לחודש אפריל. כמו כן, ייאסר על צור לדון בכל נושא הקשור במי מהמעורבים בפרשה וקשור לעיריית ראשל"צ במהלך החודשים הקרובים.

צור נעצר בדצמבר האחרון, ביחד עם מעורבים נוספים, חלקם בכירים בעיריית ראשל"צ וחלקם קבלנים ויזמי נדל"ן במסגרת תיק 1803 המייחס להם עבירות שוחד ומרמה. במסגרת הפרשה נטען כי צור ואחרים קיבלו שוחד בתמורה לקידום פרויקטים נדל"ניים בעיר ראשל"צ. במסגרת פרשה זו נחשד גם ח"כ דוד ביטן, ששימש כסגן ראש העיר, כי קיבל שוחד בתמורה לקידום אינטרסים כלכליים של גורמים שונים.

עם שחרורו ממעצר נקבע כי צור יורחק מעבודתו בעירייה ובהמשך, בתחילת החודש, אף ביקשה המשטרה להרחיקו למשך 5 חודשים נוספים. בסופו של דבר הוסכם בין המשטרה לבין סנגוריו כי הוא יורחק רק ל-25 ימים נוספים, עד ה-31 בינואר.

פרקליטיו של דב צור, עוה״ד גיורא אדרת, יפעת מנור-נהרי וטל שפירא מסרו בתגובה כי "יש לברך על חזרתו של ראש העיר לעירייה להמשך פעילותו הציבורית החשובה. כל פעולותיו של ראש העיר נעשו כשטובת העיר ותושביה עומדת לנגד עיניו ואנו משוכנעים כי ממצאי החקירה יעלו מסקנה דומה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
מושחת ולא ראוי כראש עיר
נוכל שעשה לטובת הכיס שלו. לא מעניין אותו תושבי מרכז העיר שבנו את העיר שנים, רחוב הרצל נראה כמו הפרצוף של צור, רחוב מוזנח לאורכו שלא טופח שנים. בקיץ המדרחות בוערות מאש היות ואין עצים ומרכז העיר נראה כמו קפא על מקומו. איך יתכן שכך נראה מרכז העיר? מדוע כספי הארנונה הגבוהים בעיר לא באים לידי ביטוי במרחב הציבורי? מדוע אין השקעה בצמחיה במרכז ובאיכות חיים? מדוע אין מרחב במרכז העיר לשימוש באופנעים? את הכסף יודע לבזבז על זמרים עבריינים ברמת אפס ( בידור להמונים) ומבזבז את כספי ציבור. לך הביתה, יש יותר טובים ממך שמגיע להם להיות כראש העיר. מושחת אתה.
צור  |  30.01.18
לכל התגובות