אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: פולקסווגן, דיימלר וב.מ.וו ביצעו ניסויים בבני אדם צילום: בלומברג

דיווח: פולקסווגן, דיימלר וב.מ.וו ביצעו ניסויים בבני אדם

עיתון בגרמניה דיווח כי לא רק קופים שאפו אדים רעילים ממכוניות וכי יצרניות כלי הרכב מימנו ניסוי דומה ב־25 צעירים. פולקסווגן: ניסויים כאלה "אינם מתקבלים על הדעת ובלתי נסלחים"

29.01.2018, 17:53 | תומר הדר

לאחר שבתחילת השבוע דיווח "הניו יורק טיימס" כי יצרניות כלי הרכב דיימלר, ב.מ.וו ופולקסווגן ביצעו ניסויים בעשרה קופים ב־2014, היום (ב') דווח בגרמניה כי ניסויים דומים נעשו גם בבני אדם.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת הניסויים נאלצו הקופים לשאוף את האדים הרעילים שפלטה מכונית פולקסווגן חיפושית חדישה בעלת מנוע דיזל. לפי העיתון "סודויטשה צייטונג", בשנת 2007 מימנו שלוש יצרניות הרכב ניסויים שבמסגרתם 25 צעירים שאפו גזי פליטה של מכונית, הנחשבים למסרטנים, לפרק זמן של מספר שעות. המשתתפים בניסוי, שבוצע בחסות אוניברסיטת אאכן בשטוטגרט, דיווחו על תחושת בחילה.

מפעל של פולקסווגן. המשתתפים דיווחו על תחושת בחילה, צילום: בלומברג מפעל של פולקסווגן. המשתתפים דיווחו על תחושת בחילה | צילום: בלומברג מפעל של פולקסווגן. המשתתפים דיווחו על תחושת בחילה, צילום: בלומברג

על פי הפרסומים, המחקרים הוזמנו על ידי ארגון EUGT (הארגון האירופי לחקר סביבה ובריאות במגזר התחבורה), ומומנו על ידי שלוש היצרניות. הארגון נסגר לפעילות ב־2017.

"אנו מזועזעים מהיקף המחקרים ומהשפעתם. החברה תקיים חקירה בנושא", כך תגובת דיימלר, החברה־האם של מרצדס בנץ. פולקסווגן אמרה כי ניסויים כאלה "אינם מתקבלים על הדעת ובלתי נסלחים".

הניסויים נחשפים שלוש שנים לאחר שהתגלה כי פולקסווגן השתילה "רכיב זדוני" במכוניות דיזל, המאפשר למנועים לפלוט פחות חלקיקים מזהמים, כאשר הם עוברים בדיקה על ידי הרשויות. מאז נדרשה פולקסווגן להשיב למוסכיה מיליוני מכוניות לצורך תיקון, בפרשה שהדיה הורגשו בכל העולם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות