אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: VMware עשויה לרכוש את Dell במהלך שיחזיר את החברה לבורסה צילום: יאיר שגיא

דיווח: VMware עשויה לרכוש את Dell במהלך שיחזיר את החברה לבורסה

ענקית הווירטואליזציה שנמצאת כיום בשליטה של DellEMC עשויה לרכוש את מניות חברת האם במהלך סיבובי

29.01.2018, 19:14 | רפאל קאהאן
VMware, ענקית הווירטואליזציה שנמצאת כיום בשליטה של DellEMC עשויה לרכוש את מניות חברת האם במהלך סיבובי. על פי דיווח של אתר CNBC היום (ב'), המהלך יאפשר למייקל דל להחזיר את החברה שלו לבורסה מבלי לצאת מחדש במהלך של הנפקה.

קראו עוד בכלכליסט

דל הוציא את החברה מהבורסה ב-2013 בעסקה ששווייה כ-25 מיליארד דולר ובשותפות עם קרן סילבר לייק. לאחר מכן רכש את EMC עבור 67 מיליארד דולר בעסקה שנחשבת עד היום הגדולה ביותר בתחום הטכנולוגיה. רכישה זו התבצעה לפי הההערכות בזמנו בדיוק בשביל לקבל את השליטה על VMware שנחשבת עד היום לחברה הרווחית ביותר בקבוצה, אך היא מומנה באשראי ענק של כ-50 מיליארד דולר.

מייקל דל, צילום: בלומברג מייקל דל | צילום: בלומברג מייקל דל, צילום: בלומברג

שווייה של VMware לבדה עומד כיום על כ-60 מיליארד דולר והיא דיווחה על רווח נקי של כ-1.2 מיליארד דולר ב-2016, ותחזיות האנליסטים צופות שהחברה אף תגדיל אותו ב-2017. למרות שהיא לא הצליחה לשחזר את הגידול הדו-ספרתי שלה משנים עברו, הכנסותיה צמחו ב-6.7% בין 2015 ו-2016.

ל-Dell יש כיום בעיה קשה. רוב החטיבות שלה פועלות בתחומים שנחשבים חלשים כיום. חברת האם עוסקת במחשוב אישי וארגוני, EMC עוסקת באחסון ולמעט VMware אין לה שום חברה בעלת אופק טכנולוגי חדשני. VMware עצמה נאלצה להסכים לשלב את מוצריה בפלטפורמות מחשוב הענן של אמזון ומיקרוסופט כדי להמשיך ולמכור.

לא ברור כיצד יתבצע המהלך - אך לכל הדעות מדובר בסופו של דבר בדרך מתחוכמת להפוך את VMware לחוד החנית של הקבוצה ובכך להחזיר למשקיעים חלק מהחוב שנצבר עם רכישת EMC. דל עדיין לא אישר את האפשרות הזו ולפי דיווחים שהופיעו בבלומברג בשבוע שעבר דירקטוריון החברה סוקר בנוסף אפשרויות נוספות כגון הנפקה מחודשת של Dell או מכירה של EMC.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות