אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גונן אוסישקין יכנס לתפקיד מנכ"ל אל על ב-15 לפברואר - ירוויח 120 אלף ש' בחודש צילום: סיון פרג'

גונן אוסישקין יכנס לתפקיד מנכ"ל אל על ב-15 לפברואר - ירוויח 120 אלף ש' בחודש

לצידו של אוסישקין ימונו שחר מרקוביץ' לתפקיד סמנכ"ל מחשוב ודיגיטל, ומיקי שטרסבורגר לתפקיד סמנכ"ל המסחר והקשרים התעופתיים

30.01.2018, 11:14 | תומר הדר

גונן אוסישקין, סמנכ"ל המסחר לשעבר של אל על יכנס לתפקיד מנכ"ל החברה ב-15 לפברואר, כך מודיעה היום (ג') החברה באופן רשמי.

קראו עוד בכלכליסט

אוסישקין, שמינויו, שנחשף לראשונה ב"כלכליסט" החל את עבודתו באל על בשנת 2004 לאחר שירות בחיל האוויר. בין היתר כיהן אוסישין כטייס בצי מטוסי 747-400 ולאחר מכן בחטיבת המסחר של החברה, בתפקיד רש"ת נתיבים (אחראי שיבוץ מטוסים) ולאחר מכן בתפקיד מנהל אסטרטגיה, תכנון וארגון – ולאחר מכן בתפקיד סמנכ"ל המסחר.

גונן, בעל תואר ראשון בכלכלה וניהול ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב, יקבל שכר חודשי בסיסי בסך 120 אלף שקל ומענק שנתי בשיעור זהה לזה שקיבל דוד מימון המנכ"ל היוצא בגובה 2% מגובה הרווח השנתי ולא יותר משלושה מיליון שקלים ברוטו בשנה. אסיפה כללית לאישור תנאי העסקתו תכונס ב-6 למרץ.

גונן אוסישקין מנכ"ל אל על החדש , צילום: סיון פרג גונן אוסישקין מנכ"ל אל על החדש | צילום: סיון פרג' גונן אוסישקין מנכ"ל אל על החדש , צילום: סיון פרג

לצידו של אוסישקין ימונה שחר מרקוביץ' לתפקיד סמנכ"ל מחשוב ודיגיטל באל על. מרקוביץ' כיהן בתפקיד chief digital officer בבנק הפועלים וניהל את פעילות הדיגיטל של הבנק, הקים בבנק סטודיו חויית לקוח והשיק בין היתר אפליקציות תשלום. לפני כהונתו בבנק הפועלים כיהן מרקוביץ' בתפקיד שותף מומחה בינלאומי בתחומי הדיגיטל, הטכנולוגיה והחדשנות במקינזי.

מרקוביץ, בעל תואר שני במנהל עסקים מ-MIT ותואר ראשון במדעי המחשב ומתמטיקה בהצטיינות מן האוניברסיטה העברית בירושלים, ציין: "נמנף את הדיגיטל בכדי להפוך את כל תהליכי ההזמנה לפשוטים יותר, לתת ללקוחות שלנו שירות יותר פרסונלי, ולהציע הצעות אישיות וממוקדות המבוססות על המידע שלהם. כחברת התעופה של אומת הסטארט-אפ, אל על שואפת להיות אחת מהחברות המובילות והחדשניות בעולם".

שחר מרקוביץ שחר מרקוביץ' סמנכ"ל דיגיטל ומחשוב שחר מרקוביץ

לצד מרקוביץ' ואוסישקין יתמנה מיקי שטרסבורגר לתפקיד סמנכ"ל המסחר והקשרים התעופתיים ויחליף את אוסישקין עם כניסתו לתפקיד. שטרסבורגר החל את דרכו באל על כאנליסט בחטיבת המסחר. בשנת 2009 מונה שטרסבורגר לתפקיד סגן ראש אגף לו"ז ומערכות הפצה. בשנת 2014 מונה שטרסבורגר למנכ"ל סאן דור וימשך בתפקיד זה במקרביל לתפקידו החדש עד להחלטה על מינוי מנכ"ל לסאן דור.

מיקי שטרסבורגר סמנכ"ל מסחר וקשרים תעופתיים , צילום: יונתן בלום מיקי שטרסבורגר סמנכ"ל מסחר וקשרים תעופתיים | צילום: יונתן בלום מיקי שטרסבורגר סמנכ"ל מסחר וקשרים תעופתיים , צילום: יונתן בלום

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות