אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הארכת חוק הדיור הציבורי אושרה בקריאה ראשונה צילום: אוראל כהן

הארכת חוק הדיור הציבורי אושרה בקריאה ראשונה

תוקפו של החוק היה אמור לפקוע בסוף השנה. הוא מאפשר לדיירי הדיור הציבורי לרכוש את הדירות בהם הם מתגוררים בהנחה משמעותית. עם זאת, החוק גרם לצמצום מלאי הדירות הציבוריות

30.01.2018, 11:47 | אמיתי גזית
ברוב של 51 בעד וללא מתנגדים אישרה הלילה הכנסת בקריאה ראשונה הארכת חוק הדיור הציבורי. ללא הליך החקיקה של הכנסת, תוקפו של החוק יפקע בסוף השנה.

החוק מאפשר לדיירי הדיור הציבורי לרכוש את הדירות בהם הם מתגוררים בהנחה משמעותית, כתלות בוותק המגורים בדירה, ועד 50%.

בניין של דיור ציבורי (ארכיון), צילום: עמית שעל בניין של דיור ציבורי (ארכיון) | צילום: עמית שעל בניין של דיור ציבורי (ארכיון), צילום: עמית שעל

שר הבינוי והשיכון יואב גלנט קידם את הארכת החוק, כחלק משורה של צעדים שאותם הוא מכנה שיקום וחיזוק מערך הדיור הציבורי. כך, בשנתיים האחרונות השקיע משרד הבינוי מעל ל- 5 מיליארד שקל בסיוע בדיור, מתוכם כ-3.5 מיליארד שקל הופנו לטובת סיוע בשכר דירה לזכאים, אותו מממשים כיום כ-165 אלף משקי בית, וכ-1.8 מיליארד שקל הושקעו ברכישת כ-1,040 דירות שהתווספו למלאי הדירות הציבורי, ובשיפוץ ותחזוקה של דירות קיימות.

עד עתה חוק הדיור הציבורי אפשר אמנם לזכאים לרכוש את דירתם, אך גם גרם לצמצום של מלאי הדירות הציבוריות. זאת משום שמאז נחקק החוק נמכרו עשרות אלפי דירות לדיירים שהתגוררו בהן, אבל עד לאחרונה, המדינה לא טרחה לחדש את מלאי הדירות. בעקבות זאת, רשימת הזכאים הממתינים לדירה התארכה, וכיום למעלה מ-3,000 משקי בית זכאים ע"י משרד השיכון הם מחוסרי דירה, וכך גם למעלה מ-20 אלף משקי בית המוכרים כזכאים ע"י משרד הקליטה. ב-20 השנה האחרונות מאגר הדירות שבידי המדינה הצטמצם בקרוב למחצית, מרמה של כ-110 אלף דירות לפני 20 שנה, עד לרמה של פחות מ-60 אלף דירות כיום.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות