אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות התנגדות שקד: החוק להשתת עלויות ביטוח תאונות עבודה על המעסיקים צומצם צילום: אוהד צויגנברג

פרסום ראשון

בעקבות התנגדות שקד: החוק להשתת עלויות ביטוח תאונות עבודה על המעסיקים צומצם

הצעת החוק המקורית הכלולה בסעיפי חוק ההסדרים קבעה כי 30% מעלויות הביטוח לנפגעים בעבודה תמומן על ידי המעסיקים ובכך תוריד נטל מקופת הביטוח הלאומי. לאחר התיקונים הוחלט כי עצמאים יוחרגו מכלל זה ועסקים קטנים ישלמו מס מופחת. שקד שעדין מתנגדת לחוק אמרה היום: "זה מס מעסיקים מיותר"

30.01.2018, 12:29 | עמרי מילמן

הצעת החוק במסגרתה יושתו חלק מעלויות ביטוח תאונות עבודה על המעסיקים תצומצם, זאת בעקבות התנגדות של שרת המשפטים איילת שקד שנחשפה השבוע ב"כלכליסט". כך נקבע היום (ג') בוועדת השרים לתיקוני חקיקה שמאשרת את תזכירי החוק המפורטים בחוק ההסדרים.

קראו עוד בכלכליסט

על פי ההצעה המקורית מעסיקים יידרשו לממן 30% מהתשלומים על נפגעי העבודה באמצעות חברות הביטוח, ובכך יורידו נטל מקופת הביטוח הלאומי. בעקבות ההתנגדות שונתה ההצעה כך שעצמאים לא יידרשו לשלם את המס הנוסף (שכן גם ככה הם משלמים דמי ביטוח לאומי באופן עצמאי, ולכן אין כל ערך בניסיון לתמרץ אותם לשמור על סביבת עבודה בטוחה יותר) ואילו עסקים קטנים יידרשו לשלם סכום נמוך יותר שיפורט בתקנות שיסדירו את הצעת החוק.  

שקד הוסיפה להתנגד להצעה גם לאחר השינויים. לדבריה, "זה מס מעסיקים מיותר. לוקחים ממי שאפשר. זה העלאת מיסים על הציבור היצרני".

איילת שקד, שרת המשפטים, צילום: אוהד צויגנברג איילת שקד, שרת המשפטים | צילום: אוהד צויגנברג איילת שקד, שרת המשפטים, צילום: אוהד צויגנברג

המהלך אמור היה להקטין את הוצאות הביטוח הלאומי בכ-600-650 מיליון שקל בשנה, כעת יידרשו באוצר לחשב את ההוצאות מחדש.

מוקדם יותר היום מוקדם יותר היום אושר בוועדה מתווה הנכים המסדיר את הגדלת הקצבאות ב-4.2 מיליארד שקל והצמדת הקצבאות לשכר הממוצע במשק החל מ-2021, בניגוד לעמדת האוצר. כעת מנסים באוצר להביא את ההצעה לאישור בקריאה ראשונה בכנסת עוד היום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות