אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בת"א לא רוצים אותה? בלוקצ'יין כרייה צפויה להיסחר בנאסד"ק צילום: אוראל כהן

בת"א לא רוצים אותה? בלוקצ'יין כרייה צפויה להיסחר בנאסד"ק

בעל השליטה בחברה רועי סבג אמר כי רק שלבים טכניים מפרידים בינה לבין המסחר בנאסד"ק ובטורונטו: "קיבלנו כבר אישור עקרוני"; בנובמבר - דצמבר 2017 רשמה בלוקצ'יין כרייה רווח נקי של כ-10 מיליון דולר

30.01.2018, 13:02 | רעות שפיגלמן

חברת בלוקצ'יין כרייה שהודרה מכניסה אל מדדי הבורסה בת"א, צפויה להיסחר בטורונטו ובנאסד"ק תוך כחצי שנה. את הדברים על הכניסה הצפויה לבורסות בחו"ל אמר הבוקר (ג') לראשונה רועי סבג, בעל השליטה (51%) בחברת בלוקצ'יין כרייה (משאבי טבע לשעבר).

קראו עוד בכלכליסט

"עד יולי השנה צפויה החברה להיסחר ברשימה הראשית בבורסה בטורונטו כמו גם כ-ADR בבורסת נאסד"ק", הכריז סבג. "קיימים רק מספר מהלכים טכניים שיש להשלים, כמו ביקורת דוחות כספיים, כאשר קיבלנו כבר אישור עקרוני להיסחר באותן בורסות".

רועי סבג (משמאל) ואמיליאנו גרוצקי, ממייסדי בקבון, במסיבת העיתונאים היום, צילום: אוראל כהן רועי סבג (משמאל) ואמיליאנו גרוצקי, ממייסדי בקבון, במסיבת העיתונאים היום | צילום: אוראל כהן רועי סבג (משמאל) ואמיליאנו גרוצקי, ממייסדי בקבון, במסיבת העיתונאים היום, צילום: אוראל כהן

סבג אמר את הדברים במסיבת עיתונאים ראשונה שקיימה החברה מאז חתמה על הסכם רכישת מלוא מניותיה של חברת כריית המטבעות הוירטואליים הקנדית Backbone.

"אנחנו משקיעים בטכנולוגיה של הבלוקצ'יין", אמר סבג. "יש עולם ומלואו של שימושים ויישומים בשוק הזה, בדיוק כמו האקו סיסטם של האינטרנט. אבל החמצן של האקו סיסטם הזה – זו הכרייה. היא צורכת חשמל הידרואלקטרי וזו הסיבה שהחברה נמצאת בקבק שבקנדה".

סבג גם חשף הבוקר נתונים מספריים, פרופורמה, על התוצאות הכספיות של החברה בהתחשב ברכישה של חברת הכרייה הקנדית. בהתאם לנתונים, בחודש נובמבר 2017 רשמה החברה הכנסות של כ-3 מיליון דולר, בדצמבר 2017 רשמה הכנסות בהיקף של כ-7.6 מיליון דולר, ובינואר 2018 עד כה כ-7.3 מיליון דולר.

במקביל למטבע הווירטואלי ביטקוין, החברה כורה סוגים נוספים של מטבעות - את'ריום, דאש, ביטקוין קאש ולייטקוין. בהקשר זה אמר סבג שהחברה הגדילה את היקף ההכנסות שלה בחודש ינואר למרות הצלילה של עשרות האחוזים במחיר הביטקוין, מאז נשק לרמה של 20,000 דולר בחודש שעבר. סבג אמר כי "במקביל לירידת מחיר הביטקוין, זיהתה החברה פוטנציאל כרייה במטבעות נוספים שביחס אליהם הגדילה את היקף הייצור, מה שפיצה על ירידת מחירו של הביטקוין".

חברת בקבון הקנדית שבלוקצ'יין כרייה חתמה על הסכם התקשרות לרכישתה היא חברת כרייה שכל עיסוקה הוא ייצור של מטבעות באמצעות כוח מחשוב. החברה מוכרת את המטבעות שהיא מייצרת במספר בורסות, אחת מהן היא בורסה בבעלותו של סבג.

עלות הייצור למטבע עומדת על כ-1,000 דולר, ובהשוואה למחירו של מטבע ביטקוין אחד שעומד כיום על קרוב ל-11 אלף דולר, הרי שמדובר על שיעור רווח גולמי של 90%, כאשר עיקר העלויות הן תשומות אנרגיה המושקעות במערך המחשוב שאחראי לייצורם של המטבעות. מבחינת השורה התחתונה, בנובמבר - דצמבר 2017 רשמה בלוקצ'יין כרייה רווח נקי של כ-10 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות