אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חממת Labs/02 של OurCrowd תשקיע ב-100 סטארט-אפים צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

חממת Labs/02 של OurCrowd תשקיע ב-100 סטארט-אפים

החממה הירושלמית תתמקד במיזמים צעירים בתחומי הבינה המלאכותית, למידת המכונה, הערים החכמות והתחבורה האוטונומית; ההשקעות ייפרסו על פני עשר שנים ויעמדו על כמיליון דולר לחברה. ג'ון מדבד: מדובר במחנה אימונים ליזמים

30.01.2018, 16:00 | מאיר אורבך
לאבס/02 (Labs/02), החממה של OurCrowd בירושלים שהחליפה את JVP, תשקיע ב-10 שנים בכ-100 חברות בשלבים מוקדמים. החממה פועלת בשותפות עם ריליינס, התאגיד השני בגודלו בהודו, מוטורולה סולושנס ויישום, חברת מסחור הטכנולוגיות של האוניברסיטה העברית. לאבס/02 משתתפת בתוכנית החממות של הרשות לחדשנות.

קראו עוד בכלכליסט

"אנחנו נשקיע לצד המדען או לבד. אנחנו פועלים בשונה משאר החממות שנמצאים ברשות", אמר ל"כלכליסט" משה ריינס, שיוביל את החממה. "אנחנו רוצים להביא ערך לחברות שאנחנו תומכים בהן. אנו מנסים לקחת מה שטוב בעולם החממות ולהשתמש בפלטפורמה של OurCrowd כדי ליצור את הטוב ביותר. נכנסו לזה בזכות השותפים החזקים שלנו. יש לנו מנגנון משוכלל לאיתור חברות, ודרך המערכת של OurCrowd מגיעים לאנשים שראו הצלחות בחיים ומבינים שפסגת הקריירה היא להיות יזם".

ג ג'ון מדבד, מנכ"ל ומייסד OurCrowd | צילום: אוראל כהן ג

החממה מתמקדת בחברות בשלבים מוקדמים (סיד) בתחומי הבינה המלאכותית, הלמידה העמוקה, התחבורה אוטונומית, הערים החכמות ועוד. בימים אלה מבצעת החממה השקעה בחברת Keepers שמפתחת כלים להגנה על ילדים מבריונות רשת ובחברת C2A שמפתחת שבבים ופלטפורמות בטיחות לרכב. לאבס/02 תשקיע בחברות בין 750 אלף ל-1.2 מיליון דולר כאשר ההשקעה הממוצעת תעמוד על כמיליון דולר.

ריינס, שמוביל את החממה, הוא בעל ניסיון ניהולי של יותר מ-20 שנה בתאגידים ובסטארט-אפים; בין היתר, מכר חברה ל-M סיסטמס שנמכרה לסאנדיסק, בה כיהן לאחר מכן כסגן נשיא.

מנכ"ל ומייסד OurCrowd, ג'ון מדבד, אמר שלאבס/02 מעניקה לחברות תחושה של מחנה אימונים שנועד לסייע ליזמים לקדם את החברות שהקימו. "אנו גאים על כך שבתקופה בה הנתונים מראים על צניחה של 49% בהשקעות בשלבים מוקדמים, אנו מרכזים מאמצים ומשאבים להשקעה בחברות עם טכנולוגיות פורצות דרך הנמצאות בשלבים אלה" אמר.

ב 1.2.2018 תיפתח בירושלים הועידה השנתית של OurCrowd, הגדולה בעולם לגיוס המונים ואירוע המשקיעים הגדול ביותר במזרח התיכון. בין היתר, יגיעו לאירוע בכירים מסמסונג, דופונט, הונדה, GE ועוד. בכירים אלה יחברו ליזמים ולמשלחות שיגיעו מיותר מ-50 מדינות ובהן מובילי תעשייה מרחבי העולם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
מספרים מנופחים ביותר
מי החליק על השכל? 100 חברות להשקיע בהם? אני רוצה לראות את העשרה הראשונים. אולי 100 חברות כולל כל הפרוטפוליו של אוורקראוד.. אין קשר בין ח-מ-מ-ה למספרים שנכתבו.. הטעיה. חבל קצת מוריד לי מהם. בכל מקרה ריינס הוא יזם טכנולוגי מוכח שעבר קצת גלובליזציה וטוב שהוא מנהל שם את הדברים. להבא.. תהיו קצת יותר מנומסים ולא תוציאו הודעה מנופחת רק בשביל כותרות.
יונת  |  30.01.18
2.
100 חברות? מצחיק
כלומר 10 בשנה? ואיפה הם יישבו, ורק להגיע לחתימה של 10 בשנה צריך צוות ענק, וגם לטפל בהם זו נשימה לא קטנה.. שכחו גם להגיד שיש להם עוד 6 שנים בחסד בחוזה מול המדען.. וכבר קפצו לעשר שנים, מספרים מנופחים ולא רלוונטיים. נשמע כמו כתבה פרסומית מן המעלה הראשונה. נכתב על ידי יזם טכנולוגי שגייס בעברו מספר פעמים.
שימי אנוביץ  |  30.01.18
לכל התגובות