אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מדד הדופק: "לקום ב-5 בבוקר, ולצאת לכבוש את העולם"

טרי ניומן, יו"ר ובעלי קבוצת הבניה TSD, עלה מבריטניה ומשחק גולף. למסלול הדשא ולעסקים הוא מביא ריכוז, תכנון, וציות לחוקים גם כשאף אחד לא רואה

02.02.2018, 12:15 | סיון אבוקאי

טרי ניומן, יו"ר ובעלי קבוצת הבניה TSD (כוללת את החברות ישראמרין ומודל האוס), עלה לארץ מבריטניה לאחר שלמד מזרחנות באונ' אוקספורד, וכיהן כראש לשכה בבית הלורדים הבריטי. ניומן גויס לצה"ל ונחשב "חייל בודד". מתוך התמודדותו עם מצוקת דיור, הגיע ניומן למסקנה שבישראל יש לבנות בצורה יעילה, זריזה, ובעיקר נגישה, וכך פיתח את שיטת הבנייה המודולרית.

השבוע ב"מדד הדופק" יצאתי עם ניומן לשחק גולף בקיסריה. הגולף הגיע אלינו מבריטניה, אבל לא נקלט היטב בישראל, ככל הנראה עקב שילוב של מחיר גבוה, חוסר נגישות לקהל הרחב, והבדלי תרבות.

כשבוחנים את עולם העסקים ואת ענף הגולף, ניתן למצוא ביניהם כמה נקודות השקה. בשני התחומים נדרשת סבלנות רבה, ריכוז, כבוד רב ליריב, ובעיקר ציות מלא לחוקים גם כשהיריב והשופט לא רואים מה קורה על המסלול.

לצופה מן הצד, הגולף נראה כמו הליכה עצלה, הכוללת מעת לעת הנפת מחבט. אבל, משחק שלם כולל מעבר על 18 מגרשים, ומסתכם בהליכה של 8 ק"מ שמסייעת לשיפור הכושר הקרדיו-וסקולרי. ההליכה נעשית עם מנשא המחבטים על הגב, מה שמסייע לשיפור יציבה ומאפשר שריפת קלוריות מוגברת. מתיחות וגמישות בהחלט יסייעו לחבטה טובה וחזקה יותר, והריכוז ותכנון החבטה במרחב, תורמים לשיפור קואורדינציית עין-יד.

בגולף כמו בעסקים: סבלנות, ריכוז וציות לחוקים, צילום: טל אזולאי בגולף כמו בעסקים: סבלנות, ריכוז וציות לחוקים | צילום: טל אזולאי בגולף כמו בעסקים: סבלנות, ריכוז וציות לחוקים, צילום: טל אזולאי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות