אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הסייבר Pcysys גייסה 2.75 מיליון דולר מקרן AWZ צילום: תומר יעקובסון

חברת הסייבר Pcysys גייסה 2.75 מיליון דולר מקרן AWZ

החברה מפתחת מערכות לביצוע בדיקות חוסן לרשתות ארגוניות באופן אוטומטי; זו השקעה נוספת של קרן AWZ HLS, שהוקמה בידי יוצא השב"כ ירון אשכנזי והשקיעה בשנה האחרונה בשלוש חברות סייבר

30.01.2018, 14:10 | מאיר אורבך
חברת הסייבר הישראלית פסייסיס (Pcysys) גייסה 2.75 מיליון דולר מקרן הון הסיכון הקנדית AWZ הומלנד סיקיורטי. לקרן הקנדית אופציה להשקעה נוספת של 1.5 מיליון דולר בעתיד.

קראו עוד בכלכליסט

בשיחה עם "כלכליסט" אמר אריק ליברזון, ממייסדי החברה והטכנולוג הבכיר שלה: "הייתי ביחידה מסווגת בצה"ל בתחום של לוחמת מחשבים ועסקתי בבדיקות חדירות. היינו האקרים ותקפנו את המערכות שלנו ובדקנו עד כמה יהיה קשה לעשות את זה. במעבר לאזרחי החלטנו שצריך לעשות מערכת שתעשה את זה באופן אוטומטי. המערכת שלנו עושה בדיקות חדירות אוטומטיות ובדיקת אבטחה שתדמה היכן הבעיות של הארגון. ההאקר הוירטואלי מראה את סיפור התקיפה לחברה ומבהיר לה את נקודות הסיכון שלה".

ירון אשכנזי, מייסד קרן AWZ HLS, צילום: תומר יעקובסון ירון אשכנזי, מייסד קרן AWZ HLS | צילום: תומר יעקובסון ירון אשכנזי, מייסד קרן AWZ HLS, צילום: תומר יעקובסון

"אנחנו בתהליכי גיוס כח אדם וחיבור לשותפים באמצעות הגיוס החדש", הוסיף. "נוצר לנו חיבור עם הקרן הקנדית שממוקדת בסייבר ואהבה את הרעיון שלנו, וזה היה חיבור מהיר ומוצלח".

פסייסיס נוסדה בידי ליברזון ואריק פיינגולד ומעסיקה 11 עובדים בפתח תקווה. החברה פיתחה טכנולוגיה שמסנתזת את צורת החשיבה והטקטיקות של ההאקרים כדי לחשוף את החולשות הקיימות במערכות הלקוחות, לזהות סיכונים ולסייע בשיפור ההגנה הארגונית. באמצעות המערכות של פסייסיס, יכולים ארגונים כבנקים, חברות ביטוח, בתי השקעות, מתקני תשתית, חברות הייטק, גופי קמעונאות וגופים ממשלתיים לעמוד בבדיקות חדירה שנדרשות לעיתים בידי גופים רגולטוריים, ולבחון את האבטחה שלהם באופן שוטף.

ההשקעה בפסייסיס מהווה המשך לסדרת השקעות שביצעה קרן AWZ HLS בחברות הייטק ישראליות בחודשים האחרונים. לאחרונה הודיעה על השקעה של 4.5 מיליון דולר בחברה הישראלית NanoLock Security המתמחה ברכיבי טכנולוגיה מאובטחים לשוק אינטרנט הדברים. באוגוסט האחרון הודיעה הקרן על השקעה של 3.5 מיליון דולר בחברת SIGA, שפיתחה טכנולוגיות אבטחת סייבר למערכות בקרה ותפעול קריטיות בעולמות מערכי התפעול. ביוני הודיעה הקרן על השקעה של 5.2 מיליון דולר ב-Octopus Systems, שפיתחה פלטפורמת מידע מבוססת ענן להגנה על ארגונים מפני מתקפות רשת ומתקפות פיזיות כאחד.

קרן AWZ HLS משקיעה בתחומי המודיעין והאבטחה. היא נוסדה ע"י עו"ד ירון אשכנזי, יוצא שב"כ המתגורר בקנדה. לצידו של אשכנזי, פועל דירקטוריון מייעץ המורכב משרי אבטחת פנים לשעבר ומראשי אגפים פורשי שרותי הביון בארץ ובעולם, כמו גם אנשי מפתח בשוק ההון.

אשכנזי אמר ל"כלכליסט": "חברות ההזנק הישראליות ממשיכות לייצר פתרונות טכנולוגיים חדשניים פורצי דרך, מול אתגרים עכשווים ועתידיים בתחום הביטחון והמודיעין. אנו ממשיכים להשקיע בחברות ומוצרים עם פתרון משמעותי לאיומים הקיימים, בהתאם למדיניות של וועדת ההשקעות של הקרן". לדבריו, הפתרון שפיתחה פסייסיס הוא ייחודי ומציע מענה לצורך גובר של גופים להגן על מערכות הליבה שלהם מפני התקפות רשת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות