אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וויימו קונה מקרייזלר אלפי מכוניות לפיתוח מערכות נהיגה אוטונומית צילום: Fleet Owner

וויימו קונה מקרייזלר אלפי מכוניות לפיתוח מערכות נהיגה אוטונומית

סכום העסקה ומספר המכוניות, מיני-ואנים מדגם פסיפיקה, טרם נחשפו; וויימו מחזיקה כבר ב-600 מכוניות כאלה, שמשתתפות בניסויי הנהיגה האוטונומית שעורכת החברה באריזונה מזה מספר חודשים

30.01.2018, 14:39 | יואב סטולר
וויימו, חטיבת הרכב האוטונומי של אלפבית, תרכוש צי של אלפי מכוניות מיצרנית הרכב האמריקאית קרייזלר. העסקה תצרף מיני-ואנים מדגם פסיפיקה לשורות ויימו, שתבחן בעזרתם את פלטפורמת הנסיעה האוטונומית שלה.

קראו עוד בכלכליסט

שני צדדי העסקה סרבו לחשוף את המספר המדויק של כלי הרכב שתספק היצרנית לווימו, כמו גם את מחיר העסקה.

מכוניות הפסיפיקה של וויימו, צילום: waymo מכוניות הפסיפיקה של וויימו | צילום: waymo מכוניות הפסיפיקה של וויימו, צילום: waymo

כלי הרכב החדשים יצטרפו לצי הקיים החברה, שכולל כבר 600 מכוניות פסיפיקה בעלות שמונה מושבים, וחלקן כבר משמשות מזה מספר חודשים להסעת אנשים בניסויים סגורים באריזונה. וויימו בחרה בפסיפיקה משום שמדובר ברכב שמאפשר להסיע מספר גדול יחסית של אנשים, מבלי לחצות את הקו שבין מכונית פרטית למיניבוס, מה שהיה מאלץ אותה לציית לתקנות תחבורה ציבורית.

שתי החברות מתחזקות שיתוף פעולה בין הצוותים כדי להתאים את כלי הרכב ולהנדס אותם כך שהמוח יהיה של וויימו והגוף של קרייזלר. עם זאת, השותפות היא אינה בלעדית בין השתיים. מלבד אותו קשר עם קרייזלר, ווימו מחזיקה גם בצי מכוניות אוטונומיות תוצרת לקסוס מדגם RX SUVs. כמו כן, קרייזלר חברה בשותפות נוספת בתחום הנסיעה האוטונומית, ביחד עם BMW ואינטל שמחזיקה במובילאיי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות