אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכה לחברות הבריאות: אמזון, ברקשייר וג'יי.פי. מורגן מקימות חברה חדשה צילום: בלומברג

מכה לחברות הבריאות: אמזון, ברקשייר וג'יי.פי. מורגן מקימות חברה חדשה

הגופים הודיעו על תוכניתם להקים חברה עצמאית שתספק שירותי בריאות לעובדיהם בארה"ב ולבני משפחותיהם. בתגובה צוללות חברות הבריאות בארה"ב בשיעורים חדים

30.01.2018, 14:59 | עומר כביר ושירות כלכליסט

החברות אמזון, ברקשייר האת'וויי וג'יי.פי מורגן הודיעו היום (ג') על תוכניתן להקים חברה עצמאית שתתמקד בפתרונות טכנולוגיים, ותספק לעובדים שלהן בארה"ב ולמשפחותיהם "שירותי בריאות באיכות ובשקיפות גבוהות, ובמחיר סביר". פרשנים בארה"ב כבר מעריכים שהמהלך יכול לשבש את מערכת הרפואה בארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

החברה תהיה חפה מתמריצי ואילוצי רווח, כך ע"פ ההודעה. מניות שירותי הבריאות, רשתות הפארמה וחלק מחברות התרופות נופלות בשלב הטרומי בניו יורק.

צוות הניהול של החברה לטווח הארוך, מיקום המטה שלה ועוד פרטים תפעוליים מרכזיים יפורסמו בקרוב, כך הודיעו החברות.

מעבדת תרופות , צילום: בלומברג מעבדת תרופות | צילום: בלומברג מעבדת תרופות , צילום: בלומברג

שלוש החברות מעסיקות במשותף קרוב ל-1.2 מיליון עובדים, אם כי לא כולם בארה"ב. ואולם בתוספת בני משפחה, מספר המבוטחים הפוטנציאלי של החברה החדשה יכול להגיע לכמה מיליוני אנשים. לפי ההודעה לעיתונות, המהלך נמצא עדיין בשלבי תכנון ראשוניים. את הקמת החברה יובילו במשותף טוד קומבס, מנהל השקעות בבקרשייר האת'ווי, בן גלטי, סגן נשיא בכיר באמזון, ומארוול סאליבן ברכטולד, מנהלת בכירה בג'יי.פי מורגן צ'ייס.

 

"הגידול בעליות של טיפול רפואי הן כמו תולעת מעיים בכלכלה האמריקאית", אמר יו"ר ומנכ"ל ברקשייר האת'ווי, וורן באפט, בהודעה לעיתונות. "הקבוצה שלנו לא מגיעה לבעיה הזו עם תשובות. אבל אנחנו גם לא מקבלים אותה כבלתי נמנעת. במקום זאת, אנחנו סבורים שאיחוד המשאבים המשותפים שלנו מאחורי הכשרונות הטובים במדינה יכול לבלום את העלייה בהוצאות על בריאות".

מייסד ומנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס, הוסיף: "מערכת הטיפול הרפואי מסובכת, ואנחנו נכנסים לאתגר זה בעיניים פקוחות לגבי רמת הקושי. קשה ככל שזה יהיה, הפחתת נטל הטיפול הרפואי על הכלכלה תוך שיפור התוצאה לעובדים ולמשפחותיהם שווים את המאמץ. הצלחה בכך תדרוש מומחים מוכשרים, ראש פתוח ומטרות ארוכות טווח".

יו"ר ומנכ"ל ג'יי.פי מורגן, ג'יימי דימון, הדגיש את חשיבות השקיפות, הידע והבקרה בכל הנוגע לניהול טיפול רפואי. "לשלוש החברות שלנו יש משאבים יוצאים מגדר הרגיל, והמטרה שלנו היא ליצור פתרונות שיטיבו עם עובדינו בארה"ב, משפחותיהם ואולי גם עם כל האמריקאים".

הניו יורק טיימס דיווח לאחרונה כי מנהלי בתי חולים בארה"ב מעוניינים להתאגד ולהקים יחד חברת תרופות גנריות ללא מטרות רווח. מדובר על כ-300 בתי חולים, שמכוונים לפתור בעת ובעונה אחת את בעיית המחסור בתרופות גנריות ומחיריהן הגבוהים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
מגיב מספר 6 - הם לא
בארה"ב, חברה מחוייבת לספק לעובדיה (ולעיתים גם לבני משפחתו) ביטוח רפואי. בארה"ב ביטוח הרפואי מורכב משלנו, וכולל מרכיבים כמו ביטוח בריאות, ביטוח שיניים (נפרד) ואפילו ביטוח עיניים. העלות של זה, לחברה, הוא עצום, כי היא מתנהלת מול חברת ביטוח, ובארה"ב יש מונופול בתחום. לכן, משתלם לחברות הללו להקים חברת ביטוח עצמאית, ולבטח את העובדים שלהן ללא המתווך (חברת הביטוח), מה שיוזיל להן עלויות בשיעור חד.
עובד אמריקאי  |  31.01.18
לכל התגובות