אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרום קוריאה סגרה את האפשרות למסחר אנונימי במטבעות דיגיטליים צילום: רויטרס

דרום קוריאה סגרה את האפשרות למסחר אנונימי במטבעות דיגיטליים

על פי התקנות החדשות שנקבעו בסיאול, החל מהיום יאסר המסחר במטבעות דיגיטליים באמצעות חשבונות תחת שם בדוי - בניסיון לצמצם את הפעילות הבלתי חוקית שעשתה בהם שימוש

30.01.2018, 15:18 | שירות כלכליסט

תוכניתן של רשויות הרגולציה בדרום קוריאה לבלום את הפעילות הספקולטיבית בשוק המטבעות הווירטואליים במדינה גרמה מוקדם יותר החודש לבהלה בקרב המשקיעים. אולם עם כניסתם של החוקים לתוקף היום (ג'), הקולות הפכו לחיוביים יותר. 

קראו עוד בכלכליסט

נציבות השירותים הפיננסיים של דרום קוריאה אישרה ל-CNBC כי הצעדים החדשים נכנסו היום לתוקף, אולם דובר מטעם הנציבות אמר כי עדיין מוקדם מכדי לדבר על ההשפעות של צעדים אלו. במסמך, שפורסם ב-23 בינואר, ציין הגוף הרגולטורי כי החל מה-30 בינואר, יאסר המסחר במטבעות וירטואליים באמצעות חשבונות תחת שם בדוי. חוקים אלו מאפשרים לבנקים לציית לדרישות הרגולציה לזיהוי הלקוח ולמניעת הלבנת ההון.

החוקים החדשים נועדו "לצמצם מהותית את האפשרות לעסקאות במטבעות וירטואליים לשם פעילות בלתי חוקית, כגון פשיעה, הלבנת הון והעלמת מס", נאמר במסמך. השוקים הפגינו אופטימיות יחסית עם החלתם של החוקים החדשים. פלטפורמת המסחר בביטקוין דרום קריאה, ביטהאמב (Bithumb) השיקה הבוקר שירות הזדהות לסוחרים, והודיעה כי הפעילות "עברה בצורה חלקה". "לא השתנה כלום במונחים של העסקאות במטבע". כך על פי החברה.

בינתיים, גורמים בתעשייה אמרו כי הצעדים שננקטו חיוביים לטווח הארוך. "אני חושב שזוהי תחילת הפעילות נגד אנונימיות ושימוש בלתי חוקי שרואים בכמה מהמטבעות הווירטואליים". כך אמר ל-CNBC ג'וליאן הוספ (Julian Hosp), מייסד-שותף ונשיא הסטרטאפ טן-אקס (TenX). "אם בשלב מאוחר יותרייהנו המשקיעים והחברות מביטחון חוקי במרחב, זה אמנם יביא למעט קשיים בטווח הקצר, אולם לטווח הארוך זו דחיפה ממש גדולה", הסביר הוספ.

החלתם של החוקים החדשים מגיעה לאחר מסרים מעורבים מגורמי ממשלה שונים לגבי הרגולציה בתחום המטבעות הווירטואליים במדינה. "מה שהיה חסר בשוק זה הם פרוטוקולים להגנה על משקיעים וזה מה שהרגולציה בדרום קוריאה מבקשת להחיל", אומר ג'ון סרסון (John Sarson) שותף-מנהל בבלוקצ'יין מומנטום (Blockchain Momentum). "תמיד טוב כשבורסת מסחר מכירה את הלקוחות שלה ויכולה לוודא כי הם פועלים באופן חוקי", הוסיף.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות