אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מטוס פרטי עם חצי טונה קוקאין בשווי 50 מיליון ליש"ט נתפס בבריטניה צילום: Home Office/Border Force

מטוס פרטי עם חצי טונה קוקאין בשווי 50 מיליון ליש"ט נתפס בבריטניה

המשטרה בשדה התעופה פארנבורו בדקה 15 מזוודות שהיו שייכות לחמשת הנוסעים שהיו על המטוס - שניים בריטים, שניים ספרדים ואיטלקי - שהגיעו מקולומביה, וגילתה מאות חבילות עטופות היטב במשקל של ק"ג כל אחת

30.01.2018, 23:40 | שירות כלכליסט

מטוס פרטי שעל סיפונו 500 ק"ג קוקאין בשווי 50 מיליון ליש"ט נעצר בשדה התעופה פארנבורו (Farnborough) באנגליה, באחת מתפיסות הסמים הגדולות בהיסטוריה של בריטניה.

שוטרים גילו את הסמים אתמול (ב') בבוקר, לאחר שמשטרת הגבולות בדקה 15 מזוודות שהיו שייכות ל-5 נוסעים על סיפון מטוס סילון פרטי שהגיע מבוגוטה, קולומביה.

סגן קצין המבצעים של משטרת הגבולות, מייק סטפני, אמר כי "בעבודתנו עם עמיתים מרשויות החוק, כמו סוכנות הפשיעה הארצית (NCA), אנחנו נחושים למנוע הברחות סמים ולהעמיד את האחראים לכך לדין".

 , צילום: Home Office/Border Force צילום: Home Office/Border Force  , צילום: Home Office/Border Force

תכולות המזוודות, צילום: Home Office/Border Force תכולות המזוודות | צילום: Home Office/Border Force תכולות המזוודות, צילום: Home Office/Border Force

לדבריו, "זהו גילוי משמעותי שהתאפשר בזכות העירנות של קציני משטרת הגבולות. הם מנעו מכמות גדולה של סמים מלהגיע לרחובותינו, ולגרום צער ונזק לקהילותינו. אחרי קבלת הטיסה ותשאול הנוסעים בה, בקרב הקצינים עלה חשד והם התחילו לסרוק את המטוס והמטען. לאחר שנפתחו, בכל מזוודה התגלו בין 34 ל-37 חבילות עטופות היטב שמשקלן בערך ק"ג כל אחת. אחת מהן נוקבה ונחשפה בתוכה אבקה לבנה שהתבררה בהמשך כקוקאין".

משטרת הגבולות עצרה חמישה נוסעים בחשד להברחת הסמים, שניים מתוכם בריטים, שניים ספרדים ואחד איטלקי. החקירה הועברה ל-NCA, אשר ביצעה חיפושים בשלוש כתובות בעיר בורנמות' (Bournemouth), והחרימה ציוד מחשבים וטלפונים. צוות המטוס תושאל גם כן, אך שוחרר ללא חשד.

ראש המבצעים של ה-NCA, סיובן מיקלת'ווייט אמר: "זוהי תפיסה גדולה של קוקאין, ושל אחד המשלוחים הגדולים ביותר שהוטסו לתוך בריטניה מזה הרבה שנים. התפיסה הזאת של משטרת הגבולות מהווה מכה קשה לפשע המאורגן. אנחנו מעריכים על פי מחיר הרחוב של החומר, שלמשלוח שנתפס ערך פוטנציאלי של יותר מ-50 מיליון ליש"ט".

המטוס הפרטי, צילום: Home Office/Border Force המטוס הפרטי | צילום: Home Office/Border Force המטוס הפרטי, צילום: Home Office/Border Force

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות