אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה עשו 11 כרטיסי סים בחדר העבודה של מזכירת חברת בזק צילום: מוטי קמחי

מה עשו 11 כרטיסי סים בחדר העבודה של מזכירת חברת בזק

עו"ד לינור יוכלמן, החשודה שהדליפה מידע עסקי רגיש שאליו נחשפה בעבודתה לבעל השליטה שאול אלוביץ' ולמקורביו, החזיקה בחדר העבודה בביתה 11 כרטיסי סים - כך התגלה במהלך חיפוש שערכו חוקרי רשות ני"ע בביתה

31.01.2018, 06:58 | תומר גנון
עו"ד לינור יוכלמן, מזכירת בזק החשודה שהדליפה מידע עסקי רגיש שאליו נחשפה בעבודתה לבעל השליטה שאול אלוביץ' ולמקורביו, החזיקה בחדר העבודה בביתה 11 כרטיסי סים - כך התגלה במהלך חיפוש שערכו חוקרי רשות ני"ע בביתה, עם פתיחת החקירה בבזק בסוף חודש יוני האחרון.

הפרקליטות פנתה לפני כמה ימים לבית המשפט וביקשה להמשיך להחזיק בכרטיסים למשך עוד חצי שנה, על מנת למצות את הבדיקה לגביהם.

במהלך חקירות פליליות מתגלה לא פעם כי חשודים משתמשים בכמה כרטיסי סים, המייצגים מספרי טלפון שונים, כדי להימנע מתיעוד של שיחות שביצעו עם חשודים אחרים. לא ידוע בשלב זה אם ישנו חשד כזה גם לגבי יוכלמן.

עו"ד לינור יוכלמן, צילום: מוטי קמחי עו"ד לינור יוכלמן | צילום: מוטי קמחי עו"ד לינור יוכלמן, צילום: מוטי קמחי

לפי החשד, יוכלמן הדליפה לאלוביץ' ולמקורביו מידע עסקי מתוך ועדות בלתי תלויות שהקים דירקטוריון בזק כדי לבחון עסקאות בעלי עניין בהיקף של כ־2 מיליארד שקל - כספים שעברו מקופת בזק הציבורית לחברות אחרות שבשליטת אלוביץ'. עסקאות אלו, למכירת מניותיו של אלוביץ' בחברת yes ולמכירת שירותים של חברת חלל תקשורת לבזק, אושרו לבסוף.

עוד לפי החשד, יוכלמן העבירה לאלוביץ' מיילים רבים שכללו מידע עסקי, כדי שהחברות שבשליטתו יוכלו לשפר את עמדותיהן במו"מ מול בזק. יוכלמן טענה בחקירתה שהיתה מחויבת לדווח לאלוביץ', וכי מתוקף תפקידה היא שימשה כממשק הרשמי בין הוועדה הבלתי תלויה לבין אלוביץ', שכיהן אז כיו"ר הדירקטוריון בבזק.

כמו כן, לפי החשד, אלוביץ' דאג לתגמל את יוכלמן על הדלפת המידע. כך, למשל, הוא סייע לה לכאורה לקבל בונוס כספי של מאות אלפי שקלים לצורך רכישת דירה וקידם אותה בחודש מרץ 2017 לתפקיד שנתפר לכאורה במיוחד למידותיה: היועצת המשפטית של מטה החברה.

לפי גורמים בקבוצת בזק, הקידום הזה שירת גם אינטרס של אלוביץ', שרצה לעקוף את שומרי הסף בחברה, ובהם היועץ המשפטי אמיר נחליאלי. במסגרת התפקיד, יוכלמן קיבלה תקציב גבוה לשכירת יועצים משפטיים חיצוניים. לדברי אותם גורמים, היא גייסה את היועצים הללו להכשרת מהלכים שאלוביץ' חפץ בהם. בחקירתה יוכלמן טענה כי הבונוס הכספי שקיבלה ניתן על עבודתה השוטפת ולא על פעולה שביצעה בניגוד לחוק.

אלה אינם החשדות היחידים נגד יוכלמן. זמן קצר לאחר שחוקרי רשות ני"ע פשטו על משרדי בזק במגדלי עזריאלי בתל אביב ביוני האחרון, הם גילו שקבצים דיגיטליים של בכירים בבזק וב־yes נמחקו ממש שעות ספורות לפני הגעתם.

לפי החשד, מי שלקחה חלק מרכזי במה שמגדירה הרשות כ"מדיניות מאורגנת של שיבוש הליכים", היתה יוכלמן. לדברי מקורב לחקירה, הקבצים שנמחקו הכילו, ככל הנראה, מידע והתכתבויות עסקיות רגישות עם אלוביץ'. לטענתו, יוכלמן העדיפה שאיש לא יגלה את תוכנם, משום שהם היו עלולים להפליל אותה וגורמים נוספים בחברה.

בתוך כך, בזק מנהלת בימים אלה בדיקה פנימית נגד יוכלמן, שאינה קשורה לחקירה הפלילית. הבדיקה נפתחה לאחר שהגיעו להנהלת החברה תלונות על כך שיוכלמן האזינה בשבועות האחרונים לשיחות ועידה טלפוניות של ישיבות הדירקטוריון. יוכלמן הכחישה את הטענות, אולם הסכימה לבקשת החברה לעבור בדיקת פוליגרף בנושא זה ובנושאים נוספים, ונמצאה דוברת אמת. על הבדיקה דווח לראשונה שלשום בחדשות 2.

מעורכי הדין בועז בן צור ודקלה סירקיס, המייצגים את יוכלמן, לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות