אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלשטיין מתעקש על העסקה עם יורוקום - למרות עמדת רשות ההגבלים צילום: אוראל כהן

אלשטיין מתעקש על העסקה עם יורוקום - למרות עמדת רשות ההגבלים

חברת דסק"ש שבשליטת אלשטיין טוענת כי מכיוון שממילא בכוונתה למכור את סלקום אם תאושר מכירת יורוקום לאלשטיין, אין מניעה לעסקה שכזו גם לפי עמדתה של מיכל הלפרין

31.01.2018, 11:26 | גולן חזני
אדוארדו אלשטיין לא מתכוון לוותר על האפשרות לרכוש את יורוקום ואת השליטה בבזק - למרות עמדת הממונה על ההגבלים מיכל הלפרין. חברת דסק"ש שבשליטת אלשטיין מדווחת הבוקר (ג') לבורסה כי היא מתכוונת להתמודד משפטית עם עמדתה של רשות ההגבלים.  

קראו עוד בכלכליסט

כפי שנחשף ב"כלכליסט", אתמול שיגרה הלפרין מכתב ליורוקום ולדסק"ש, שבו היא מודיעה כי החברה אינה יכולה לרכוש את השליטה בזק או לבצע הליך מעשי כלשהו בעניין, ובכלל זה להפקיד דמי רצינות, ללא מכירת השליטה בסלקום. הגבלה כזו, המכונה פיקס איט פירסט (תקן את זה קודם), היא חדשה בתחום ההגבלים בישראל ובוצעה לראשונה רק בעסקת שופרסל-ניו־פארם בספטמבר האחרון.

המכתב שיצא מרשות ההגבלים דחף את שלושת הבנקים הנושים של יורוקום, פועלים, דיסקונט והבינלאומי, להגיע להסכמות על מכירת השליטה לנתי סיידוף, ששיפר אמש את הצעתו עבור יורוקום.

בהודעה ששיגרה דסק"ש לבורסה נאמר כי ההצעה שלה אינה סותרת את עמדתה של הממונה מיכל הלפרין, לנוכח העובדה שההצעה עצמה כוללת תנאי של מכירת סלקום. "בהתאם להצעה, השלמתו של הסדר כולל עבור יורוקום תקשורת וחברות קשורות אליה בקבוצת יורוקום  אשר תביא ליצירת זיקה בין החברה לבזק, תבוצע, בין היתר, לאחר השלמה של מכירת אחזקותיה של החברה בסלקום, בהתאם לאישור הממונה, והכל כפי שצוין בדיווחים הקודמים", נאמר בהודעה.

 

היום ייערך הדיון המשפטי בעניין בבית המשפט המחוזי בת"א, ובמהלכו הבנקים יציגו את הסיכום עם סיידוף. אלשטיין עשוי להציג לבנקים הצעה משופרת גם לאחר הדיון ואלה יצטרכו להחליט אם לקחת את הסיכון, להיכנס למו"מ מולו ולהתמודד משפטית לצדו של אלשטיין עם עמדת הממונה על ההגבלים - או לסגור סופית את העסקה עם סיידוף (בהנחה שתקבל את אישור בית המשפט).

אלשטיין , צילום: אוראל כהן אלשטיין | צילום: אוראל כהן אלשטיין , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות