אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיידוף משפר את תנאי הצעתו לרכישת בזק: רכיב המזומן יעלה ל-400 מיליון שקל צילום: יובל חן, מתוך אתר IAC

סיידוף משפר את תנאי הצעתו לרכישת בזק: רכיב המזומן יעלה ל-400 מיליון שקל

נפתרה המחלוקת בין איש העסקים לבין בנק דיסקונט, אחד מנושי החברה, שדרש 30 יום להשלמת העסקה - בעוד שסיידוף דרש שבוע לכל היותר. נציג בנק הפועלים: סיידוף לא מקבל בלעדיות על ההצעה

31.01.2018, 13:19 | גולן חזני

נתי סיידוף העביר לבנקים הצעה מעודכנת לרכישת יורוקום, הכוללת שיפורים בתנאים העסקה, ובשלב זה נראה שנפתרה המחלוקת שהתגלתה מוקדם יותר מול בנק דיסקונט.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הצעתו המעודכנת של סיידוף, רכיב המזומן יעלה ל-400 מיליון שקל במקום 375 מיליון שקל - 25 מיליון שקל מתוכם ישולמו כעבור שנה. רכיב החוב, 350 מיליון שקל, יהיה לתקופה של שבע שנים. בנוגע להלוואת מזרחי טפחות במועד השלמת העסקה, הרי שלאחר 75 מיליון שקל שיועברו למזרחי מיידית על חשבון החוב של 250 מיליון שקל, שאר 175 מיליון השקל ייפרעו למזרחי עד סוף 2019 בריבית של 6% ולא של 5% לארבע שנים. כמו כן הוסכם שמרכיב האפסייד יגדל ל-15% במקום 10%.

נציגי הבנקים הסכימו שעקרונות ההסדר יועלו להצבעה בדרגים המקצועיים בבנקים, אם כי לדברי נציג בנק הפועלים פיני רובין, לוחות הזמנים שהציב סיידוף לדברי נציג הם מאוד לחוצים. כמו כן, רובין הדגיש שסיידוף לא מקבל בלעדיות על ההצעה, כך שתיאורטית יכול גוף חדש לבוא ולהגיש הצעה גבוהה ומיידית.

חגי אולמן, נציג נושי יורוקום נדל"ן, ניסה לשכנע את השופט איתן אורנשטיין שאין מקום לקשור את החוב של יורוקום נדל"ן ויורוקום תקשורת, וביקש לאפשר לו למכור בכל זאת את המניות המובטחות בכינוס. אורנשטיין סירב. השופט הבהיר שבמקרה שלא יהיו הסכמות תהיה בעיה ורמז שיעביר את המניות של חלל תקשורת ומידטאון - שמשועבדות להלוואת יורוקום נדל"ן - לכינוס לבקשת מזרחי.

סיידוף ואלוביץ סיידוף ואלוביץ' | צילום: יובל חן, מתוך אתר IAC סיידוף ואלוביץ

מוקדם יותר ביקשה יורוקום אורכה של 30 יום מבית המשפט כדי להשלים את המו"מ עם נתי סיידוף ולחתום על עסקה לרכישת השליטה ביורוקום ובבזק. הבנקים מבקשים גם הם אורכה כזו אבל סיידוף הודיע בדיון בבית המשפט כי איננו מוכן לאורכה. כך עלה בדיון הבוקר (ד') בבית המשפט המחוזי בת"א בבקשת הכינוס של מזרחי טפחות, לנוכח החוב של יורוקום נדל"ן. "אם לא תהיה אסיפת נושים לאישור העסקה עד ה-7 בפברואר, אנחנו יורדים מהעסקה", אמר עו"ד אמיר ברטוב, נציג סיידוף.

השופט אורנשטיין שלח את הצדדים להתדיין ולנסות להגיע להסכמות, אבל בין ברטוב לעו"ד אמנון לורך נציג בנק דיסקונט התפתח עימות בהפסקה בו אמר לורך לברטוב; אם זה מה שאתה רוצה זה יתפוצץ".

"הדברים נמצאים ביישורת הסופית וייסגרו בימים הקרובים ממש", אמר צורי לביא, פרקליט יורוקום בפתיחה. השופט איתן אורנשטיין הקשה: "זה לא ימים, זה לכנס אסיפות נושים לוקח זמן״. לביא אמר כי "הדברים בשלבים סופיים ואנחנו מבקשים אורכה של 30 יום".

השופט איתן אורנשטיין, צילום: אוראל כהן השופט איתן אורנשטיין | צילום: אוראל כהן השופט איתן אורנשטיין, צילום: אוראל כהן

חגי אולמן, נציג נושי יורוקום נדל"ן בראשות מזרחי טפחות: "קבוצת סיידוף הגישה הצעה שאומרים שהיא מאד מאד מתקדמת. אני רואה שיש בה תנאי שתהיה מוסכמת על שלושת הבנקים ויעבירו הבנקים לבית המשפט שיש אישור אורגני של הבנקים".

פיני רובין, נציג הבנקים, אמר שנעשתה כברת דרך מרשימה ו"אנחנו לקראת סיום המהלך. אתמול גובשה הסכמה עקרונית עם סיידוף שישלם 400 מיליון שקל כנקודת פתיחה ומול בנק מזרחי טפחות ירכוש 75 מיליון שקל מחוב יורוקום נדל"ן והבנקים ירכשו את יתרת החוב ממזרחי טפחות תוך זמן קצר, וכך תוסר אבן הנגף ממזרחי".

לורך: "יש משא ומתן מתקדם למכירת בית יורוקום ולתפעוליות. יש כוונה של כולם להביא את האירוע לסיום. אם נקבל קצת זמן, התגובה תהיה מהירה״.

עו"ד ברטוב שמייצג את סיידוף: "לא שמעתי מלורך את מה שקיוויתי לשמוע. אתמול בלילה נעשה שיפור נוסף, תחת ההנחה שלנו שהיום בפתח הדיון יודיעו כל הבנקים לבית המשפט שהנוסח המעודכן בשל להעלאה לאישור הגורמים המוסמכים בבנק, וכי בשביעי בחודש תהיה אסיפת נושים. אנחנו לא מסכימים לדחייה של חודש. העיסקה צריכה להסתיים".

השופט אורנשטיין: "כרגע אין הסדר מבחינת סיידוף".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות