אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחיר ההתנהגות: אורן חזן הורחק לחצי שנה מהכנסת צילום: אלכס קולומויסקי

מחיר ההתנהגות: אורן חזן הורחק לחצי שנה מהכנסת

ועדת האתיקה החליטה להרחיק את חבר הכנסת מהליכוד על התנהגותו בשל תלונות רבות נגדו. בנוסף, ישלל ממנו שכר של שבוע, אך הוא יוכל להשתתף בהצבעות. עוד לפני כן עורר סערה כשצעק ליו"ר הכנסת אדלשטיין להתנצל בפני נתניהו והורחק מהמליאה

31.01.2018, 12:09 | ynet

ועדת האתיקה הכריעה היום (ד') כי ח"כ אורן חזן (ליכוד) יורחק למשך חצי שנה ממליאת הכנסת נוכח כחמש קובלנות שהגישו נגדו ח"כים מכמה סיעות במשכן. בנוסף, נשלל ממנו שכר של שבוע, אך הוא יוכל להשתתף בהצבעות. עם זאת, הוא לא יוכל לנאום, להגיש שאילתות ולא הצעות לסדר והצעות חוק.

קראו עוד בכלכליסט

באולפן ynet הבהיר הח"כ כי נענש כיוון שהשתלח ביו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין במליאה, והוא ועושי דברו הם שחרצו את גורלו. לדבריו, לא היה מורחק מהכנסת "לולא הייתי מפריע וחושף את הפרצוף האמיתי של אדלשטיין תומך הטרור".

אלא שעוד לפני ההחלטה, מליאת הכנסת מקיימת ישיבה מיוחדת לציון 69 שנה לכינון הכנסת בט"ו בשבט. יו"ר הכנסת אדלשטיין הזמין את ראש הממשלה בנימין נתניהו לנאום, אז התפרץ חזן: "אולי תנצל את ההזדמנות להתנצל בפני ראש הממשלה". הכוונה בדבריו של חזן היא להקלטות שבה ביקר אדלשטיין את התנהלות נתניהו. אדלשטיין הורה להרחיק את חזן מהמליאה ואמר כי מדובר בישיבה חגיגית ושהוא יוכל להיות נוכח במליאה רק בהצבעות.

הקובלנות נגד חזן הוגשו נגדו בעקבות דברים שהפנה כלפי ח"כ ג'מאל זחאלקה (הרשימה המשותפת) במסדרונות הכנסת. השנייה - קובלנה של ח"כ בירן על כך שבדיון בוועדת הכספים חזן אמר לה "תמלאי טופס" (רמז לכאורה לכך שהיא יכולה לעבוד בזנות). השלישית - תקרית שבמהלכה השמיע קולות של תרנגולת לעברו של ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת), שניהל את הישיבה. הרביעית - עימות עם ח"כ עבד אל-חכים חאג' יחיא (הרשימה המשותפת) במהלך דיון על הצעות חוק שמאפשרות עיכוב החזרת גופות מחבלים. ח"כ חזן קרא בדיון המדובר לח"כ חאג' יחיא: "ביוב".

חזן הסביר: "אדלשטיין ובובות המריונטה שלו בוועדת האתיקה בחרו בטרור, זאת המשמעות היחידה של הענישה. אדלשטיין, במקום להרחיק את אחמד טיבי שמתרועע עם הגרועים שבאויבנו, שמסית נגד חיילי צה"ל, שעומד בשער שכם ואומר 'בדם ואש נפדה אותך אל אקצה' ושולח עבריינים ומחבלים צעירים לתקוף חיילים.

ח"כ אורן חזן. הורחק לחצי שנה מהכנסת, צילום: אלכס קולומויסקי ח"כ אורן חזן. הורחק לחצי שנה מהכנסת | צילום: אלכס קולומויסקי ח"כ אורן חזן. הורחק לחצי שנה מהכנסת, צילום: אלכס קולומויסקי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות