אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"תאגיד הענק הסיני שמתכנן לגייס חוב בת"א - בסכנת קריסה" צילום: ערן גרנות

נחשף בכלכליסט

"תאגיד הענק הסיני שמתכנן לגייס חוב בת"א - בסכנת קריסה"

שעות ספורות לאחר שנחשף בכלכליסט על הכוונה של HNA לצאת לגיוס חוב בבורסת ת"א בקרוב, פורסמו בעיתונות האמריקאית אזהרות מפני קריסה פיננסית של החברה בעקבות גירעון ענק של 2.4 מיליארד דולר

31.01.2018, 16:25 | אורן פרוינד

הם ניסו לרכוש את כלל ביטוח בשנת 2005 וירדו מהעסקה בגלל קשיים לסגור עסקה, וכעת הם חוזרים שוב עם תיאבון גדול לרכוש חברות ישראליות מתחום הטכנולוגיה ועם בעיית נזילות קשה.

קראו עוד בכלכליסט

התאגיד הסיני הענק HNA, אחד הקונגלומרטים הפרטיים הגדולים בסין ובעולם שהוא בעל המניות הגדול ביותר של דויטשה בנק (9%), של רשת המלונאות הילטון (25%) ושל חברת התעופה הגדולה בסין, עמל בימים אלו כל הכנת תשקיף לגיוס של 100 מיליון דולר בישראל, ככל הנראה באמצעות לידר הנפקות.

בית מלון של הילטון בהולנד. HNA מחזיקה 25% מהילטון, צילום: ערן גרנות בית מלון של הילטון בהולנד. HNA מחזיקה 25% מהילטון | צילום: ערן גרנות בית מלון של הילטון בהולנד. HNA מחזיקה 25% מהילטון, צילום: ערן גרנות

התזמון של ההגעה של HNA לישראל הוא בעייתי מאוד. שעות ספורות לאחר שנחשף הבוקר (ד') בכלכליסט על הכוונה של החברה לצאת לגיוס חוב בבורסת תל אביב בחודשים הקרובים לזרוע הנדל"ן שלהם בארה"ב, התמלאה העיתונות האמריקאית בכתבות שמזהירות מפני קריסה פיננסית של החברה בעקבות גירעון ענק של 2.4 מיליארד דולר.

את ההנפקה צפויה להוביל לידר חיתום, אולם היועצים והחתמים השונים הבהירו שלמרות שהחברה כבר עובדת על תשקיף ובחרה חתם, עד שלא תתבהר התמונה בעקבות הכתבות שפורסמו לאחרונה בארה"ב, ההנפקה נמצאת בהשהייה.

לפי הפרסומים בעיתונות האמריקאית, במהלך פגישה של נציגי החברה עם המערכת הבנקאית, התריאה החברה על הקשיים הכלכליים. כפי שנחשף בכלכליסט, הקונגלומרט צפוי לצאת בקרוב לגיוס של 100 מיליון דולר בישראל. הקונגלומרט הסיני, שנוסד ומנוהל על ידי צ'נג פנג, מחזיק בזרוע נדל"ן ענקית של 50 מיליארד דולר שמפוזר ברחבי העולם, ונכסים בשווי כ־5 מיליארד דולר מתוכו נמצאים בארה"ב.

לישראל צפויה להביא HNA פורטפוליו מצומצם שכולל בנייני משרדים בניו יורק ובסן פרנסיסקו בשווי של 2 מיליארד דולר, עם הון עצמי של 700 מיליון דולר. הקבוצה מדורגת במקום 170 מתוך רשימת 500 החברות הגדולות בעולם של מגזין "פורצ'ן". כמו חברות הנדל"ן האמריקאיות שגייסו עד כה חוב בישראל, גם הענקית הסינית צפויה לגייס חוב בשיטה הישראלית של אריזת נכסים בתוך חברה אחת שרשומה באיי הבתולה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות