אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רבעון מוצלח ל-AMD, שהביסה את התחזיות צילום: engadget.com

רבעון מוצלח ל-AMD, שהביסה את התחזיות

הכנסות החברה הגיעו ל-148 מיליארד דולר ברבעון האחרון של 2017; היחידה המכניסה ביותר היתה חטיבת מעבדי המחשבים והגרפיקה שחוותה צמיחה בשל השימוש הנרחב בכרטיסי מסך לכריית מטבעות וירטואליים

31.01.2018, 18:19 | רפאל קאהאן

יצרנית השבבים AMD, היריבה המרכזית של אינטל בתחום מעבדי המחשבים האישיים, פרסמה אמש את דו"חות הרבעון הרביעי של 2017. החברה דיווחה על הכנסות של כ-1.48 מיליארד דולר הכנסות לעומת ציפיות האנליסטים שעמדו על כ-1.41 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

החברה גם הודיעה שהיא צופה עלייה של כ-32% בהכנסותיה לרבעון הקרוב, לעומת השוק שמצפה לכ-26.8%, כל זאת בהתבסס על שינוי חשבונאי. המניה אמנם נפלה לאחר הפרסום ב-7%, אך מאז הספיקה לבצע תיקון וכעת היא נסחרת בכ-13.46 דולר, מחירה הגבוה ביותר מזה כחודשיים.

מעבדי AMD, צילום: engadget.com מעבדי AMD | צילום: engadget.com מעבדי AMD, צילום: engadget.com

עיקר הכנסות החברה נבעו מחטיבת מעבדי המחשבים והגרפיקה; זו הכניסה 958 מיליון דולר לעומת הערכות שעמדו לפני כן על כ-878 מיליון. חטיבת המחשוב הארגוני לעומת זאת דיווחה על הכנסות של 522 מיליון דולר, כ-7 מיליון דולר פחות ממה שקיוו שתכניס. רפורמת מס החברות האמריקאית צפויה להכניס לה עוד 18 מיליון דולר באופן חד פעמי.

כמו אינטל, גם AMD סובלת מבעיית פרצות האבטחה שגרמו בחודש האחרון למשבר שבבים עולמי. למרות שמלכתחילה רק אינטל עמדה בפתח הפרשיה, התברר לאחר בדיקה שגם מעבדיה של AMD סובלים מאותן בעיות - אם כי במידה פחותה. השינויים שיידרשו בדורות הבאים של מעבדי החברה לא אמורים להגדיל את הוצאותיה - כך טענהמנכ"לית החברה ליסה סו.

הגידול במכירות חטיבת המעבדים והגרפיקה נובעים ככל הנראה מהעלייה בדרישה למערכות כריית מטבעות וירטואליים. אלה דורשים כרטיסים גרפיים להפעלתם ו-AMD מייצרת לא מעט מהם. כך או אך, בחברה נזהרים מלהטיל את יהבם על תופעת הביטקוין כמנוע צמיחה עתידי, "מטבעות אלה חזקים היום, אבל אנחנו מאמינים שמדובר בסביבה דינמית שצריך לעקוב אחריה בזהירות", הסבירה סו למשקיעים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות